Наукова періодика України Здоров'я чоловіка


Тріщ В. І. 
Дослідження ефективності лікування хворих на хронічний абактеріальний простатит / В. І. Тріщ // Здоровье мужчины. - 2017. - № 4. - С. 38-42. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdmu_2017_4_8
Мета дослідження - вивчення вмісту есенціальних макро- та мікроелементів (цинку, міді, магнію, заліза) у крові та еякуляті, аналіз особливостей антиоксидантного та імунного захисту у хворих на хронічний абактеріальний простатит (ХАП) і обгрунтування доцільності застосування поліелементних і імуномодулювальних препаратів. Під спостереженням перебувало 120 хворих на ХАП, зокрема 60 пацієнтів із синдромом запального хронічного тазового болю (категорія IIIA) і 60 хворих із синдромом незапального хронічного тазового болю (категорія IIIB). Мікроелементи у крові та еякуляті визначали за методом атомно-абсорбційної спектрофотометрії на апараті C-115 ПК. Стан антиоксидантного захисту розглядали на підставі кількісного визначення каталази за А. Бахом і С. Зубковою та супероксиддисмутази. Імунний статус аналізували за результатами визначення концентрації інтерлейкінів-6, -8 (ІЛ-6, ІЛ-8) та кількісного визначення альфа-фактора некрозу пухлин (alpha-ФНП) у сироватці крові за допомогою набору фірми "ВЕКТОР-БЕСТ" шляхом імуноферментного аналізу. Корекцію порушень у біоелементному статусі та імунному захисті проводили шляхом призначення хворим додатково до стандартної терапії поліелементного комплексу та інтерферону альфа-2b. Достовірне зниження мікроелементів Zn, Mg та Fe і підвищення Cu констатували в обох групах хворих на ХАП. Також зазначено, що за тривалого перебігу ХАП відбувається зниження рівнів антиоксидантних ферментів. Спостережено достовірне підвищення концентрації у крові прозапальних цитокінів в обох групах хворих на ХАП. Особливо значне підвищення спостерігалося у сироватці крові ІЛ-8. Під впливом лікування фіксували вірогідну позитивну динаміку покращання біоелементного складу крові та еякуляту, підвищення рівня антиоксидантних ферментів та зниження концентрації прозапальних цитокінів у крові хворих на ХАП. Заключення: за ХАП відзначають зниження рівня Zn, Mg і Fe та підвищення рівня міді як у крові, так і в еякуляті хворих. Метаболічні зміни за наявності дефіциту Zn та надлишком Cu корелюють з дисбалансом в антиоксидантній системі, а саме - зі зниженням рівня антиоксидантного захисту. Також спостережено підвищення у сироватці крові концентрації прозапальних цитокінів, особливо у хворих із синдромом запального хронічного тазового болю. Включення у комплексне лікування хворих на ХАП поліелементного комплексу та інтерферону альфа-2b покращує макро- та мікроелементний статус крові та еякуляту, посилюючи антиоксидантний та імунний захист.
  Повний текст PDF - 151.979 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Тріщ В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Тріщ В. І. Дослідження ефективності лікування хворих на хронічний абактеріальний простатит / В. І. Тріщ // Здоровье мужчины. - 2017. - № 4. - С. 38-42. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdmu_2017_4_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Тріщ Володимир Іванович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського