Наукова періодика України Здоров'я чоловіка


Литвинець Є. А. 
Дослідження рівня мікроелементів та антиоксидантного захисту у хворих на хронічний абактеріальний простатит / Є. А. Литвинець, В. І. Тріщ // Здоровье мужчины. - 2017. - № 2. - С. 53-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdmu_2017_2_13
Серед чоловіків працездатного віку хронічний простатит є найбільш поширеним урологічним захворюванням, а притаманні для нього симптоми є частою причиною звернення за урологічною допомогою. Саме тому це виправдовує пошук нових методів обстеження та лікування пацієнтів з даною патологією. Мета дослідження - вивчення вмісту есенціальних мікроелементів (Zn, Cu, Mg) у крові і еякуляті й особливостей антиоксидантного захисту (АОЗ) у хворих на хронічний абактеріальний простатит (ХАП) і обгрунтування доцільності застосування полімікроелементних препаратів. Під спостереженням перебували 84 хворих на ХАП, зокрема 42 із синдромом запального хронічного тазового болю (категорія IIIA) і 42 хворих із синдромом незапального хронічного тазового болю (категорія IIIB). Мікроелементи Zn, Cu і Mg у цільній крові та еякуляті визначали за допомогою методу атомно-абсорбційної спектрофотометрії на апараті С-115 ПК. Аналіз стану АОЗ проводили на основі кількісного визначення каталази за А. Бахом і С. Зубковою і та супероксиддисмутази. Достовірне зниження мікроелементів Zn, Cu і Mg виявляли в обох групах хворих на ХАП. Більш виражене їх зниження спостерігали у пацієнтів із синдромом запального щонічного тазового болю. Також відзначено, що за тривалого перебігу ХАП відбувається зниження рівнів антиоксидантних ферментів. Тобто констатовано чіткий зв'язок між зниженням каталази і супероксиддисмутази у крові пацієнтів з ХАП та тривалістю захворювання. Більш виражене зниження було виявлено у пацієнтів із синдромом запального хронічного тазового болю. У результаті проведеного кореляційного аналізу виявлено, що між вмістом Zn, Cu і Mg у крові та ферментами АОЗ встановлена достовірна залежність. Заключення: за хронічного абактеріального простатиту відзначено зниження рівня цинку, міді та магнію як у крові, так і в еякуляті хворих. Дефіцит даних мікроелементів достовірно збільшується під час тривалого анамнезу захворювання. Більш значне зниження Zn, Cu і Mg простежується у хворих із синдромом запального хронічного тазового болю. Метаболічні зміни за наявності дефіциту Zn, Cu і Mg корелюютьють з дисбалансом у системі АОЗ, а саме зі зниженням рівня антиоксидантного захисту, що потрібно враховувати у лікуванні хворих на ХАП.
  Повний текст PDF - 149.726 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Литвинець Є.
  • Тріщ В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Литвинець Є. А. Дослідження рівня мікроелементів та антиоксидантного захисту у хворих на хронічний абактеріальний простатит / Є. А. Литвинець, В. І. Тріщ // Здоровье мужчины. - 2017. - № 2. - С. 53-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdmu_2017_2_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Литвинець Євген Антонович (медичні науки)
  • Тріщ Володимир Іванович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського