Наукова періодика України Здоровье мужчины


Бойко А. І. 
Вплив інфравезикальної обструкції, зумовленої доброякісною гіперплазією передміхурової залози, на патофізіологічні зміни сечового міхура у пацієнтів з метаболічним синдромом / А. І. Бойко, О. В. Шмуліченко // Здоровье мужчины. - 2016. - № 4. - С. 26-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdmu_2016_4_8
Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ) - це найбільш поширена причина інфравезикальної обструкції (ІВО) у чоловіків. Сечовий міхур є першою і дуже важливою "мішенню" при розвитку ІВО, спричиненої збільшеною передміхуровою залозою (ПЗ), і реагує змінами в ньому. Анатомо-функціональні зміни у сечовому міхурі при ДГПЗ до та після оперативного втручання свідчать, що зміни в органах сечовидільної системи внаслідок ІВО мають етапність розвитку. Метаболічний синдром та його компоненти потрібно розглядати як фактори ризику розвитку ДГПЗ та впливу на відновлення функцій сечового міхура після усунення ІВО. Необхідні подальші дослідження із застосуванням сучасних лабораторних та інструментальних засобів. Це може допомогти у прогнозуванні результатів лікування ДГПЗ у хворих з різними формами захворювання, а також у розумінні патофізіологічних аспектів прогресування захворювання.
  Повний текст PDF - 132.273 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Бойко А.
 • Шмуліченко О.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Бойко А. І. Вплив інфравезикальної обструкції, зумовленої доброякісною гіперплазією передміхурової залози, на патофізіологічні зміни сечового міхура у пацієнтів з метаболічним синдромом / А. І. Бойко, О. В. Шмуліченко // Здоровье мужчины. - 2016. - № 4. - С. 26-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdmu_2016_4_8.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Бойко Андрій Іванович (медичні науки)
 • Бойко Андрій Ігорович (фармацевтичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського