Наукова періодика України Здоров'я чоловіка


Григоренко В. М. 
Порівняльне оцінювання результатів лікування раку передміхурової залози нестероїдним антиандрогеном та в режимі низькодозової естроген-антиандрогенної терапії / В. М. Григоренко, С. С. Волков, Р. О. Данилець, М. В. Вікарчук // Здоровье мужчины. - 2015. - № 3. - С. 142-147. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdmu_2015_3_33
Проведено порівняльне оцінювання результатів лікування нестероїдним антиандрогеном (флутамід) у 112-ти хворих на рак передміхурової залози II - IV стадій. У досліджувану групу ввійшли 28 хворих, що одержували флутамід в редукованій дозі (125 мг 4 рази на добу), в групу контролю - 84 хворих, що одержували флутамід в стандартній дозі (250 мг тричі на добу). Під час спостереження в динаміці протягом жування в обох групах відзначали зниження інтенсивності карг, покращання урофлоуметричних показників, зменшення об'єму передміхурової залози та зниження рівня ПСА без достовірної різниці наведених показників між групами. Показники загальної та канцерспецифічної виживаності між групами також статистично не відрізнялись (<$Eroman p~>>~0,05>). У разі редукції дози флутаміду була нижчою частота побічних реакцій та зменшувалась вартість лікування.Проведено порівняльне оцінювання результатів лікування в режимі низькодозової естроген-антиандрогенної терапії проти монотерапії нестероїдним антиандрогеном хворих на рак передміхурової залози II - IV стадій. У досліджувану групу увійшли 47 хворих, що одержували лікування в режимі НЕАТ (флутамід по 250 мг <$Etimes> 3 рази на день у поєднанні з сублінгвальним застосуванням хлортріанізену в субтерапевтичних дозах: 0,006 г <$Etimes> 2 рази на добу), група контролю була представлена 88 хворими, які одержували флутамід в стандартній дозі (250 мг тричі на добу). Під час спостереження в динаміці протягом лікування в обох групах відзначалось зниження інтенсивності скарг, покращання урофлоуметричних показників, зменшення об'єму передміхурової залози та зниження рівня ПСА без достовірної різниці даних показників між групами. Показники загальної та канцерснецифічної виживаності між групами також статистично не відрізнялись (<$Eroman p~>>~0,05>). Комбіноване застосування флутаміду в режимі НЕАТ надає змогу досягти суттєвого терапевтичного ефекту в стислі строки з менш вираженими побічними реакціями, покращити виживаність та якість життя хворого.
  Повний текст PDF - 1.663 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Григоренко В.
  • Волков С.
  • Данилець Р.
  • Вікарчук М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Григоренко В. М. Порівняльне оцінювання результатів лікування раку передміхурової залози нестероїдним антиандрогеном та в режимі низькодозової естроген-антиандрогенної терапії / В. М. Григоренко, С. С. Волков, Р. О. Данилець, М. В. Вікарчук // Здоровье мужчины. - 2015. - № 3. - С. 142-147. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdmu_2015_3_33.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Григоренко В'ячеслав Миколайович (медичні науки)
  • Григоренко Вячеслав Миколайович (медичні науки)
  • Данилець Ростислав Олегович (медичні науки)
  • Вікарчук Марк Володимирович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського