Наукова періодика України Здоров'я дитини


Абатуров О. Є. 
Прогнозування ефективності холеретичної терапії функціональних розладів жовчного міхура та сфінктера Одді в дітей / О. Є. Абатуров, В. Л. Бабич // Здоров'я дитини. - 2019. - Т. 14, № 7. - С. 403-409. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2019_14_7_4
На сучасному етапі важливого значення набуває рання діагностика функціональних розладів жовчного міхура та сфінктера Одді (ФР ЖМ та СФО) в дітей та своєчасне призначення ефективної холеретичної терапії. Мета роботи - визначити прогностичні фактори ризику розвитку ФР ЖМ та СФО в дітей та спрогнозувати ефективність холеретичної терапії з додаванням препаратів урсодезоксихолевої кислоти (УДХК). Матеріали та методи. Обстежено та проліковано 70 дітей із ФР ЖМ та СФО віком від 4 до 14 років. За допомогою послідовного (секвенційного) аналізу Вальда проаналізовано 140 клініко-лабораторних, молекулярно-генетичних та інструментально-діагностичних параметрів, для кожного з них розраховано відносний ризик (ВР) та діагностичний коефіцієнт. Результати. Факторами ризику розвитку ФР ЖМ и СФО визначено наявність ФР ЖМ та СФО у батька та родичів по лінії матері (ВР = 1,60 та ВР = 1,60 відповідно), маса тіла при народженні менше ніж 3 кг (ВР = 1,95), виникнення першого епізоду клініко-параклінічних проявів у віці від 2 до 6 років (ВР = 1,47), рівні показників біохімічної гепатограми: холестерину - 43,7 - 52,0 ммоль/л (ВР = 1,83), аспартатамінотрансферази - 45,0 - 59,0 н/л (ВР = 3,21) та аланінамінотрансферази - 28,3 - 38,0 н/л (ВР = 3,21). Визначено високу ефективність холеретичної терапії з додаванням препаратів УДХК при ФР ЖМ та СФО у дітей (ВР = 4,13). Суттєвого значення набуває використання УДХК у холеретичній терапії в анамнезі захворювання (ВР = 3,67). Встановлено, що після отримання лікування у дітей як протекторний фактор визначаються рівні експресії мікро-РНК-378f - 3,07 - 6,14 ум.од. (ВР = 0,37), мікро-РНК-4311 - 2,51 - 5,01 ум.од. (ВР = 0,18), мікро-РНК-4714-3р - 3,19 - 6,38 ум.од. (ВР = 0,31). Розроблено математичні моделі, які можна використовувати для визначення ймовірності розвитку функціональних розладів жовчного міхура та сфінктера Одді в дітей та ефективності їх холеретичної терапії. Висновки: високі показники ефективності та простота у використанні математичних моделей прогнозу ймовірності розвитку функціональних розладів жовчного міхура та сфінктера Одді в дітей та прогнозування ефективності холеретичної терапії з додаванням препаратів урсодезоксихолевої кислоти дозволяють рекомендувати їх у практичній діяльності педіатра, сімейного лікаря та дитячого гастроентеролога для своєчасного призначення раціональної терапії та перевірки її ефективності.
  Повний текст PDF - 2.548 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Абатуров О.
  • Бабич В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Абатуров О. Є. Прогнозування ефективності холеретичної терапії функціональних розладів жовчного міхура та сфінктера Одді в дітей / О. Є. Абатуров, В. Л. Бабич // Здоров'я дитини. - 2019. - Т. 14, № 7. - С. 403-409. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2019_14_7_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Абатуров Олександр Євгенович (1956–) (медичні науки)
  • Бабич Вероніка Леонідівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського