Наукова періодика України Здоров'я дитини


Пересипкіна Т. В. 
Інформаційна значущість медико-соціальних факторів, які впливають на здоров’яорієнтовану поведінку школярів / Т. В. Пересипкіна, І. В. Редька, Т. П. Сидоренко, А. М. Пересипкіна // Здоров'я дитини. - 2019. - Т. 14, № 3. - С. 165-170. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2019_14_3_7
На підставі даних медичної статистики визначається негативна динаміка здоров'я дітей та підлітків. За даними ВООЗ, фактори способу життя є пусковим механізмом розвитку неінфекційної патології. Тому актуальною є розробка та запровадження превентивних заходів щодо запобігання поширенню неінфекційної патології серед дітей. Потребує оновлення і діагностичний інструментарій, що має забезпечити ефективність проведення цілеспрямованих профілактичних програм. Мета роботи - розробка діагностичної анкети, яка дасть уявлення про значущість медико-соціальних факторів, що впливають на формування здоров'яорієнтованої поведінки учнівської молоді. На підставі анкетування 851 школяра щодо різних компонентів способу життя (режим дня, родина, школа, суб'єктивна думка про здоров'яорієнтовану поведінку) і застосування методу С. Кульбака розроблено діагностичну анкету для визначення інформаційної значущості впливу медико-соціальних чинників на здоров'я школярів. Після оцінки інформативності кожної зі складових медико-соціальних факторів визначено питання з найвищою діагностичною цінністю, вони і склали кінцевий варіант діагностичної анкети. Розраховані діагностичні коефіцієнти кожного з варіантів відповідей на питання вказують на силу його впливу на формування здоров'яорієнтованої поведінки школяра. Підсумковий варіант анкети включає п'ятнадцять питань, які відповідають компонентам способу життя (родина, режим дня, переконання). На кожне питання пропонуються варіанти відповідей у балах, на підставі стандартизації за шкалою стенів. Відповідаючи на питання, анкетований вибирає один із варіантів відповідей, який вважає правильним для себе. При аналізі результатів підраховується загальна сума балів по всій анкеті та співвідноситься з розрахованими за шкалою стенів градаціями - низький, середній або високий рівень впливу медико-соціальних чинників на здоров'яорієнтовану поведінку. Висновки: методика передбачає оцінку і відповідність рівням (високий, середній, низький) впливу за кожним із структурних компонентів (родина, режим дня, переконання) з метою подальшого проведення корекційних (діагностичних, профілактичних, освітніх) заходів для дітей та батьків щодо підвищення рівня здоров'я, здоров'яорієнтованої поведінки, зниження негативного впливу медико-соціальних факторів на здоров'я учнівської молоді.
  Повний текст PDF - 2.511 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Пересипкіна Т.
  • Редька І.
  • Сидоренко Т.
  • Пересипкіна А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Пересипкіна Т. В. Інформаційна значущість медико-соціальних факторів, які впливають на здоров’яорієнтовану поведінку школярів / Т. В. Пересипкіна, І. В. Редька, Т. П. Сидоренко, А. М. Пересипкіна // Здоров'я дитини. - 2019. - Т. 14, № 3. - С. 165-170. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2019_14_3_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пересипкіна Тетяна Валентинівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського