Наукова періодика України Здоров'я дитини


Леженко Г. О. 
Прогнозування розвитку гострого бактеріального бронхіту в дітей раннього віку / Г. О. Леженко, О. Є. Пашкова, Г. В. Крайня // Здоров'я дитини. - 2018. - Т. 13, № 4. - С. 372-381. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2018_13_4_7
Проведено комплексне обстеження 74 дітей раннього віку, хворих на гострий бронхіт (34 дитини з вірусним бронхітом та 40 дітей із бактеріальним бронхітом), з оцінкою тяжкості перебігу захворювання згідно зі шкалою ABSS, бактеріологічним дослідженням назофарингеального аспірату та визначенням вмісту в сироватці крові 25-гідроксивітаміну D (25(ОН)D), вітамін-D-зв'язуючого білка, бактерицидного білка, що підвищує проникність клітин (hBPI), кателіцидину LL-37, <$E beta>1-дефензину, лактоферину. За допомогою факторного та кластерного аналізів проведено оцінку впливу факторних ознак на розвиток бактеріального бронхіту. Установлено, що найбільшу значущість мали 6 факторів: фактор забезпеченості вітаміном D, фактор анемії, ятрогенний фактор, фактор запалення, імунний фактор та материнський фактор. Для розробки прогностичної математичної моделі розвитку гострого бактеріального бронхіту в дітей раннього віку використовували рівняння логістичної регресії, що включало 9 предикторів (доба госпіталізації від початку захворювання, день призначення антибактеріальної терапії від початку захворювання, вміст вітаміну D та лактоферину в сироватці крові, профілактичне застосування вітаміну D, рівень гемоглобіну та лейкоцитів у периферичній крові, захворювання матері на гостру респіраторну вірусну інфекцію під час вагітності, бальна оцінка тяжкості перебігу захворювання). Методом генетичного алгоритму відібрано 4 найбільш значущі факторні ознаки: доба госпіталізації від початку захворювання, день призначення антибактеріальної терапії від початку захворювання, вміст вітаміну D та лактоферину в сироватці крові. Зменшення числа факторних ознак із 9 до 4 не привело до істотної зміни прогностичних якостей моделі, що підтверджувалося площею під ROC-кривою рівняння логістичної регресії та оцінкою дискримінуючої здатності моделі за індексом Gini. Чутливість моделі становила 88,9 %, специфічність - 78,9 %. Проведений аналіз підтвердив пріоритетний внесок у розвиток гострого бактеріального бронхіту в дітей раннього віку стану забезпеченості вітаміном D, ранньої госпіталізації, нераціонального застосування антибактеріальної терапії, імунних порушень та характеру перебігу антенатального періоду. Виявлені фактори ризику та результати прогностичного моделювання доцільно використовувати для виявлення дітей, які становлять групу високого ризику з розвитку гострого бронхіту бактеріальної етіології.
  Повний текст PDF - 2.595 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Леженко Г.
  • Пашкова О.
  • Крайня Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Леженко Г. О. Прогнозування розвитку гострого бактеріального бронхіту в дітей раннього віку / Г. О. Леженко, О. Є. Пашкова, Г. В. Крайня // Здоров'я дитини. - 2018. - Т. 13, № 4. - С. 372-381. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2018_13_4_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Леженко Геннадій Олександрович (медичні науки)
  • Леженко Генадій Олександрович (медичні науки)
  • Пашкова Олена Єгорівна (медичні науки)
  • Крайня Ганна Вікторівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського