Наукова періодика України Здоров'я дитини


Трубка І. О. 
Біохімічні показники ротової рідини в дітей шкільного віку при поєднаному перебігу карієсу й хронічного генералізованого катарального гінгівіту під впливом лікувально-профілактичного комплексу / І. О. Трубка // Здоров'я дитини. - 2018. - Т. 13, № 3. - С. 269-273. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2018_13_3_7
У разі виникнення й розвитку основних стоматологічних захворювань у дітей, а саме карієсу й гінгівіту, спостерігаються певні зміни складу, біологічних і біохімічних властивостей ротової рідини, за параметрами яких можливо оцінити стан органів і тканин ротової порожнини, а також вплив розроблених лікувально-профілактичних методів і підходів. Мета роботи - оцінити зміни біохімічних показників слини в дітей шкільного віку у разі карієсу й хронічного генералізованого катарального гінгівіту під впливом розробленого лікувально-профілактичного комплексу (ЛПК). Клінічні дослідження проводили за участю дітей віком від 7 до 15 років, у яких визначали показники вмісту кальцію, фосфору, кислої й лужної фосфатаз, малонового діальдегіду (МДА) і каталази в ротовій рідині до початку проведення лікувально-профілактичного комплексу і через рік після його триразового застосування. Проведення ЛПК збільшує вміст кальцію в ротовій рідині, але найкращі результати - збільшення у два-три рази - одержано в основних лікувальних підгрупах, у яких корекція недостатнього надходження кальцію проводилась шляхом регулювання харчового й питного режиму дитини й додатковим призначенням комбінованого препарату кальцію. Дослідження кислої й лужної фосфатаз свідчать про вірогідне підвищення їх активності в дітей основних лікувальних груп із субкомпенсованою формою карієсу й хронічним генералізованим катаральним гінгівітом на початку дослідження й суттєве зменшення даних показників у разі застосування ЛПК. Активність каталази й рівень МДА на початку дослідження в дітей основних лікувальних підгруп були вірогідно гіршими у порівнянні з контрольною лікувальною підгрупою. Підвищення активності каталази й зниження МДА до рівня здорових дітей свідчить про нормалізацію функціонування антиоксидантно-прооксидантної системи під впливом ЛПК. Висновки: основні біохімічні показники ротової рідини свідчать про позитивний вплив і ефективність розробленого ЛПК.
  Повний текст PDF - 2.283 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Трубка І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Трубка І. О. Біохімічні показники ротової рідини в дітей шкільного віку при поєднаному перебігу карієсу й хронічного генералізованого катарального гінгівіту під впливом лікувально-профілактичного комплексу / І. О. Трубка // Здоров'я дитини. - 2018. - Т. 13, № 3. - С. 269-273. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2018_13_3_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Трубка Ірина Олександрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського