Наукова періодика України Здоров'я дитини


Логвінова О. Л. 
Фактори імунодефіциту у дітей з трисомією за 21-ю хромосомою (синдром Дауна): сучасна парадигма імунних і неімунних механізмів / О. Л. Логвінова // Здоров'я дитини. - 2018. - Т. 13, № 3. - С. 317-322. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2018_13_3_14
Синдром Дауна - найчастіше генетичне захворювання. Діти з трисомією за 21-ю хромосомою часто хворіють на тяжкі, тривалі респіраторні інфекції, що є ознакою дефекту імунної системи. Анатомічні та функціональні дефекти респіраторної, серцево-судинної, травної системи у дітей із синдромом Дауна можуть порушувати природні бар'єри та сприяти розвитку інфекційного захворювання, що необхідно враховувати під час лікування пацієнтів. Природжені аномалії імунної системи, що асоціюються з трисомією за 21-ю хромосомою, включають легку або середньотяжку T- та B-клітинну лімфопенію зі значним зниженням нативних лімфоцитів, мітогеніндукованої T-клітинної проліферації, специфічної відповіді антитіл на імунізацію та дефект хемотаксису нейтрофілів. На сьогодні доведено роль підвищеної експресії генів, зокрема SOD1 та RCAN1, у розвитку первинного імунодефіциту, дефіциту цинку та метаболічних факторів, що роблять різний внесок в імунологічні аномалії, підвищуючи ризик інфекції, та потребують подальших досліджень при синдромі Дауна.
  Повний текст PDF - 2.651 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Логвінова О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Логвінова О. Л. Фактори імунодефіциту у дітей з трисомією за 21-ю хромосомою (синдром Дауна): сучасна парадигма імунних і неімунних механізмів / О. Л. Логвінова // Здоров'я дитини. - 2018. - Т. 13, № 3. - С. 317-322. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2018_13_3_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Логвінова Ольга Леонідівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського