Наукова періодика України Здоров'я дитини


Беш Л. В. 
Досвід діагностики природженої аномалії артеріальної системи в дитини з бронхіальною обструкцією: клінічний випадок та інформаційна довідка / Л. В. Беш, О. І. Мацюра, В. Б. Яськів, М. В. Коник, В. Ф. Петров, Л. В. Дворчин, О. В. Омельяненко, О. В. Малко, О. В. Пастернак // Здоров'я дитини. - 2017. - Т. 12, № 5. - С. 636-641. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2017_12_5_14
Природжені аномалії дуги аорти становлять велику групу кардіоваскулярних аномалій. Деякі з них є ізольованими, інші асоційовані з вродженими вадами серця чи генетичними синдромами. Такі аномалії клінічно можуть мати різні прояви - від безсимптомних форм (виявлених випадково при обстеженні) до критичного порушення кровообігу, що вимагає проведення оперативного втручання в перші години після народження немовляти. Наведено опис клінічного пошуку подвійної дуги аорти в дитини та успішної оперативної корекції даної аномалії. Така природжена вада аорти зазвичай викликає найбільшу компресію дихальних шляхів порівняно з іншими аномаліями кровоносних судин. Подвійна дуга аорти розвивається внаслідок відсутності інволюції дистальної частини IV правої аортальної дуги. У результаті цього дві IV дуги продовжують свій розвиток і зливаються разом у лівосторонню низхідну грудну аорту, таким чином оточуючи трахею та стравохід. Часто менша з двох дуг піддається атрезії, проте вона залишається з'єднаною з низхідною аортою, формуючи повноцінне судинне кільце. Здійснюючи тиск на трахею та стравохід, подвійна дуга аорти може викликати в пацієнта обструкцію дихальних шляхів та дисфагію. Лікувальна тактика залежить від інтенсивності проявів, наявності супутніх аномалій чи захворювань, а також багатьох додаткових факторів, що аналізуються і приймаються до уваги на консиліумі лікарями різних спеціальностей.Природжені аномалії дуги аорти становлять велику групу кардіоваскулярних аномалій. Деякі з них є ізольованими, інші асоційовані з вродженими вадами серця чи генетичними синдромами. Такі аномалії клінічно можуть мати різні прояви - від безсимптомних форм (виявлених випадково при обстеженні) до критичного порушення кровообігу, що вимагає проведення оперативного втручання в перші години після народження немовляти. Наведено опис клінічного пошуку подвійної дуги аорти в дитини та успішної оперативної корекції даної аномалії. Така природжена вада аорти зазвичай викликає найбільшу компресію дихальних шляхів порівняно з іншими аномаліями кровоносних судин. Подвійна дуга аорти розвивається внаслідок відсутності інволюції дистальної частини IV правої аортальної дуги. У результаті цього дві IV дуги продовжують свій розвиток і зливаються разом у лівосторонню низхідну грудну аорту, таким чином оточуючи трахею та стравохід. Часто менша з двох дуг піддається атрезії, проте вона залишається з'єднаною з низхідною аортою, формуючи повноцінне судинне кільце. Здійснюючи тиск на трахею та стравохід, подвійна дуга аорти може викликати в пацієнта обструкцію дихальних шляхів та дисфагію. Лікувальна тактика залежить від інтенсивності проявів, наявності супутніх аномалій чи захворювань, а також багатьох додаткових факторів, що аналізуються і приймаються до уваги на консиліумі лікарями різних спеціальностей.
  Повний текст PDF - 3.806 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Беш Л.
  • Мацюра О.
  • Яськів В.
  • Коник М.
  • Петров В.
  • Дворчин Л.
  • Омельяненко О.
  • Малко О.
  • Пастернак О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Беш Л. В. Досвід діагностики природженої аномалії артеріальної системи в дитини з бронхіальною обструкцією: клінічний випадок та інформаційна довідка / Л. В. Беш, О. І. Мацюра, В. Б. Яськів, М. В. Коник, В. Ф. Петров, Л. В. Дворчин, О. В. Омельяненко, О. В. Малко, О. В. Пастернак // Здоров'я дитини. - 2017. - Т. 12, № 5. - С. 636-641. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2017_12_5_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Беш Леся Василівна (медичні науки)
  • Мацюра Оксана Іванівна (медичні науки)
  • Омельяненко Олена Вячеславівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського