Наукова періодика України Здоров'я дитини


Данилов О. А. 
Застосування пентозану полісульфату при місцевому лікуванні реактивних артритів у дітей / О. А. Данилов, В. Ф. Рибальченко, М. О. Талько, С. В. Стрельцова // Здоровье ребенка. - 2016. - № 4. - С. 36-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2016_4_7
Мета роботи - вивчити ефективність застосування пентозану полісульфату при місцевому лікуванні реактивних артритів (РеА) у дітей та визначити його безпечність. У дослідження було включено 56 дітей віком від 5 до 15 років, які перебували на лікуванні в хірургічному відділенні N 2 ДМКЛ N 1 із первинно маніфестованим суглобовим синдромом, у яких під час обстеження не підтверджено гнійну патологію та ревматологічні захворювання. У діагностиці використовувались лабораторні методи (розгорнутий аналіз крові, загальний аналіз сечі, визначення С-реактивного протеїну, ревматоїдного фактора, циркулюючих імунних комплексів, серомукоїду, ASLO), електрокардіографія, ультразвукове дослідження (УЗД) органів черевної порожнини. Усі діти консультовані кардіоревматологом. В окремих випадках проводилися рентгенографія та пункція суглобів. Також усім пацієнтам проводили УЗД уражених суглобів на апараті LogiQ 5 датчиками з частотою від 7,5 до 10,5 МГц. Для вивчення дії досліджуваного препарату було сформовано 2 групи: основну (27 осіб), у якій додатково до базової терапії застосувався місцево гель Тромбоцид, та контрольну (29 осіб), ідентичну за віком та статтю до основної групи, у якій застосовувалась лише базова терапія. Оцінка ефективності пентозану полісульфату (Тромбоцид) базувалась на динаміці локальних проявів та ультразвукової картини уражених суглобів, що визначались на 3-тю, 5-ту та 7-му добу. Виявлено, що за декілька тижнів появі РеА передували такі чинники: гостре респіраторне захворювання (63 %), діарея (2 %), травма (6 %), у 29 % дітей можливих причинних факторів не встановлено. За кількістю уражених суглобів у дебюті РеА відзначався переважно моноартрит (52 дитини - 93 %), зрідка мали місце олігоартрит (2 - 3,5 %) та симетричне ураження суглобів (2 - 3,5 %). При РеА початок захворювання найчастіше відзначався артритом колінних (<$E60,47~symbol С~3,28> %) або кульшових (<$E34,14~symbol С~2,35> %) суглобів. Рідко першими уражались гомілковостопні суглоби (<$E4,32~symbol С~2,32> %). Припухлість суглобів у половини пацієнтів (<$E55,10~symbol С~7,11> %) була помірною, у чверті (<$E22,80~symbol С~2,09> %) - значною, у решти припухлість не відмічалась або була мінімальною. У <$E58,26~symbol С~8,23> % дітей мала місце локальна гіпертермія. Динаміка місцевих проявів та ультразвукової картини засвідчує виражений позитивний ефект та прискорення темпів одужання в групі із застосуванням місцево гелю Тромбоцид. Висновки: застосування пентозану полісульфату в комплексній терапії РеА прискорює регресування локальних суглобових проявів, сприяє ранній активізації хворих за рахунок ранньої ліквідації больового синдрому та прискорює темпи одужання. Використання даного препарату є безпечним у дитячому віці.
  Повний текст PDF - 243.333 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Данилов О.
  • Рибальченко В.
  • Талько М.
  • Стрельцова С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Данилов О. А. Застосування пентозану полісульфату при місцевому лікуванні реактивних артритів у дітей / О. А. Данилов, В. Ф. Рибальченко, М. О. Талько, С. В. Стрельцова // Здоровье ребенка. - 2016. - № 4. - С. 36-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2016_4_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Данилов Олександр Андрійович (медичні науки)
  • Рибальченко Василь Федорович (медичні науки)
  • Талько Максим Олександрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського