Наукова періодика України Здоров'я дитини


Снісарь В. І. 
Застосування кристалоїдних розчинів в інфузійнiй терапії у дітей (огляд літератури) / В. І. Снісарь, С. В. Єгоров // Здоровье ребенка. - 2016. - № 3. - С. 128-135. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2016_3_24
Внутрішньовенна інфузійна терапія останнім часом активно розвивається. Рекомендації M. A. Holliday, W. E. Segar, що лягли в основу проведення рідинної терапії, призвели до переважного використання гіпотонічних розчинів. Гіпонатріємія, що часто розвивається у дітей і має ряд серйозних ускладнень, була викликана в основному їх використанням. Щоб уникнути розвитку гострої гіпонатріємії, було рекомендовано внутрішньовенне введення 0,9 % розчину NaCl. Однак кислотно-основні порушення внаслідок розвитку гіперхлоремічного ацидозу обмежують його застосування. Останніми роками створюються й активно застосовуються розчини, що не тільки сприяють корекції водного балансу, електролітних порушень, кислотно-основного стану, але і мають органопротективний ефект, що, безумовно, дуже важливо. Тому використання збалансованих сольових розчинів як ізотонічної рідини вибору повинно мати перевагу перед уведенням 0,9 % фізіологічного розчину. Мета даного огляду - надати короткий виклад сучасної концепції внутрішньовенного введення рідини в педіатричних відділеннях інтенсивної терапії. Викладено певні постулати, яких потрібно дотримуватися, призначаючи дитині внутрішньовенне введення рідини. Описано певні переваги та недоліки сольових розчинів, які застосовуються у дітей. Більшою мірою порівнюється 0,9 % розчин NaCl із збалансованим ізотонічним сольовим розчином стерофундин, який має концентрацію натрію 140 ммоль/л і значно більш низьку концентрацію хлориду - 127 ммоль/л, а також він містить калій, магній, що більше наближено до складу плазми. Наведено дані щодо сольового розчину Рінгер-лактат, який має дещо знижену концентрацію натрію (131 ммоль/л) у порівнянні з нормальним фізіологічним розчином і стерофундином. Низька концентрація натрію і вміст лактату дещо обмежують його застосування, особливо при нейро-хірургічній патології.
  Повний текст PDF - 306.618 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Снісарь В.
  • Єгоров С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Снісарь В. І. Застосування кристалоїдних розчинів в інфузійнiй терапії у дітей (огляд літератури) / В. І. Снісарь, С. В. Єгоров // Здоровье ребенка. - 2016. - № 3. - С. 128-135. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2016_3_24.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Снісарь Володимир Іванович (1953–) (медичні науки)
  • Єгоров Сергій Валерійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського