Наукова періодика України Здоров'я дитини


Горленко О. М. 
Порівняльна характеристика даних у дівчат пубертатного віку з різних біогеохімічних регіонів / О. М. Горленко, Т. В. Пацкан // Здоровье ребенка. - 2016. - № 3. - С. 50-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2016_3_10
У дівчат з гірського регіону спостерігався зріст, нижчий від середнього, порівняно з відповідним контингентом низинного регіону, де виявлено середній зріст. Маса тіла була ідентичною. Окружність грудної клітки відповідає рівню, нижчому за середній, у дівчат низинного регіону порівняно з низьким рівнем у дівчат гірської місцевості. Більш скомпрометованим був фізичний розвиток дівчат 15-річного віку, розглянутий як окремо, так і при порівнянні. Менструації у дівчат з Ужгорода з'явилися на 2 місяці раніше. Простежується вірогідна відмінність у показниках вторинних статевих ознак Te та Рu з переважанням рівнів у групі дівчат з низинного регіону. Індекс маси тіла також був вірогідно вищий у дівчат з низинної місцевості, що відповідає даним маси тіла в обстежених дівчат. Спостерігаються вірогідні відмінності між групами дівчат з гірської та низинної місцевості за такими параметрами: рівні кальцію, підвищеня рівня загального білірубіну у 2 рази, ліпопротеїнів низької щільності в 1,5 раза, ліпопротеїнів дуже низької щільності в 1,5 раза, індексу атерогенності в 1,6 раза. Підвищення з абсолютним переважанням спостерігається щодо рівня тригліцеридів і гаммаглутамілтрансферази. Рівень тиреотропного гормона нижчий від референції у дівчат з гірського регіону порівняно з дівчатами з низинної місцевості. Дослідження показало зниження рівня LU в 3 рази у дівчат гірського регіону порівняно з даними низинного регіону. Рівні FSU (середньомісячні) підвищені у дівчат з гірського регіону. Розглянуто 2-й рівень гормонального забезпечення статевого розвитку - яєчники, досліджено концентрацію естрадіолу (Е2) в крові. Рівні Е2 в обох групах спостерігалися в референтних межах з тенденцією до нижньої межі при превалюванні в 1,7 раза у дівчат гірської місцевості, що відповідає обернено пропорційному відношенню рівня PRL у досліджуваних групах і вираженості впливу їх на стимуляцію розвитку вторинних статевих ознак при статевому дозріванні. Вірогідне підвищення рівня кортизолу при порівнянні по групах супроводжується підвищенням синтезу тригліцеридів, ліпопротеїнів дуже низької щільності.
  Повний текст PDF - 249.729 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Горленко О.
  • Пацкан Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Горленко О. М. Порівняльна характеристика даних у дівчат пубертатного віку з різних біогеохімічних регіонів / О. М. Горленко, Т. В. Пацкан // Здоровье ребенка. - 2016. - № 3. - С. 50-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2016_3_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Горленко Олеся Михайлівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського