Наукова періодика України Здоров'я дитини


Сорокман Т. В. 
Прогностичні критерії розвитку метаболічного синдрому в дітей / Т. В. Сорокман, О.-М. В. Попелюк, К. Ю. Ушакова // Здоровье ребенка. - 2016. - № 2. - С. 29-32. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2016_2_6
Проведення великомасштабних досліджень поширеності метаболічного синдрому (МС) серед дітей та підлітків ускладнюється відсутністю єдиної думки з приводу використання тих чи інших діагностичних критеріїв у педіатричній практиці. Мета роботи - вивчити особливості спадкового анамнезу в дітей із надлишковою масою тіла (НМТ) та ожирінням і встановити їх діагностично-прогностичне значення. У дослідження були включені 158 дітей із НМТ та ожирінням (100 дітей мали надлишкову масу тіла та 58 дітей - ожиріння) і 70 осіб із нормальною масою тіла (група контролю). Одержані результати дослідження проаналізували за допомогою комп'ютерних пакетів Statistica StatSoft Inc. та Excel XP для Windows. У 32,7 % дітей основної групи спадковість була обтяжена за одним діагностичним критерієм МС, у 30,4 % - за двома й у 24,1 % - відразу за трьома критеріями МС, і чим від більшого надлишку маси тіла страждала дитина, тим значніше була обтяжена її спадковість за кількістю критеріїв МС (p << 0,05). Діти групи контролю мали таку обтяжену спадковість за факторами ризику розвитку серцево-судинних захворювань: 17,2 % - за ожирінням, 18,9 % - за артеріальною гіпертензією, 17,2 % - за ішемічною хворобою серця та 6,8 % - за порушенням метаболізму вуглеводів. Висновки: у 32,7 % дітей із НМТ та ожирінням спадковість була обтяжена за одним діагностичним критерієм МС, у 30,4 % - за двома й у 24,1 % - відразу за трьома критеріями МС. Наявність у дитини позитивного генеалогічного анамнезу вірогідно підвищує ризик виникнення в неї ожиріння: співвідношення шансів 10,59 (95 % довірчий інтервал: 3,81 - 31,79) при P = 1,68 (95 % довірчий інтервал: 1,43 - 1,82).
  Повний текст PDF - 275.619 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Сорокман Т.
 • Попелюк О.
 • Ушакова К.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Сорокман Т. В. Прогностичні критерії розвитку метаболічного синдрому в дітей / Т. В. Сорокман, О.-М. В. Попелюк, К. Ю. Ушакова // Здоровье ребенка. - 2016. - № 2. - С. 29-32. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2016_2_6.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Попелюк Олександра-Марія Василівна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського