Наукова періодика України Вісник Запорізького національного університету


Табурець О. В. 
Вплив меланіну на морфофункціональний стан шкіри щурів з експериментальними ранами / О. В. Табурець, В. В. Верещака, Т. В. Берегова, Л. І. Остапченко // Вісник Запорізького національного університету. Біологічні науки. - 2017. - № 2. - С. 93-98. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vznu_bio_2017_2_14
На білих нелінійних щурах-самцях (200 - 250 г) вивчали вміст вологи, колагену, виплавленої желатини і температури зварювання у шкірі тварин з вирізаними площинними ранами та хімічним опіком за умов їх корекції новою фармакологічною композицією на основі меланіну. Вирізану рану моделювали за допомогою трафарету та хірургічного пінцету, хімічний опік і підшкірним введенням 0,1 мл (10 %) CaCl2. Використано поліфенольну сполуку і меланін, продуцентом якого є мікроорганізми Pseudonadsoniella brunea, висіяні зі зразків вертикальних скель острова Галіндез (Українська антарктична станція "Академік Вернадський"). Показано зменшення вмісту вологи в різаній рані на 36 %, при хімічному опіку на 48 %, збільшення вмісту колагену на 40 та 52 % відповідно, температури зварювання шкіри на 74 % при різаній рані та на 15 % при хімічному опіку шкіри та вмісту виплавленої желатини на 26 та 33 %, що пов'язано з метаболічними порушеннями у шкірі внаслідок її пошкодження. При корекції досліджуваної патології фармакологічною композицією на основі меланіну спостерігали нормалізацію досліджуваних показників: підвищення вмісту вологи в різаній та гнійній рані на 28 та 48 %, вміст колагену не відрізнявся від значень контрольної групи, оскільки не відбувалося рубцювання тканини, вихід желатини знижувався на 40 % у різаній рані, знижувалася температура зварювання шкіри. Створена нами композиція може бути рекомендована як дерматотропний засіб для лікування ран шкіри різного генезу.
  Повний текст PDF - 287.836 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Табурець О.
  • Верещака В.
  • Берегова Т.
  • Остапченко Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Табурець О. В. Вплив меланіну на морфофункціональний стан шкіри щурів з експериментальними ранами / О. В. Табурець, В. В. Верещака, Т. В. Берегова, Л. І. Остапченко // Вісник Запорізького національного університету. Біологічні науки. - 2017. - № 2. - С. 93-98. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vznu_bio_2017_2_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Табурець Олеся Володимирівна (біологічні науки)
  • Берегова Тетяна Володимирівна (біологічні науки)
  • Остапченко Людмила Іванівна (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського