Наукова періодика України Вісник Одеського державного екологічного університету


Юссеф Ель Хадрі 
Режим швидкості вітру в Марокко на початку XXI століття / Юссеф Ель Хадрі, В. М. Хохлов // Вісник Одеського державного екологічного університету. - 2017. - Вип. 21. - С. 22-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vodeu_2017_21_5
Описано результати дослідження швидкості вітру на 26 метеорологічних станціях Марокко за період 2005 - 2014 рр. Проведено порівняльний аналіз середньої скорості вітру за періоди 1980 - 1999 та 2005 - 2014 рр. Представлено результати розрахунку повторюваності швидкості вітру по групах різної сили вітру. Визначено райони з переважанням швидкостей вітру, сприятливих для розгортання вітроенергетичних установок.Марокканська енергетична система дуже залежить від зовнішніх енергетичних ринків. Тому сучасна марокканська енергетична стратегія спрямована на розгортання проектів в галузі поновлюваних технологій. Марокко багата на вітрові ресурси. Мета публікації - визначення характеристик вітрового режиму в 2021 - 2050 рр. в Танжері для оцінки вітрового потенціалу. В цьому дослідженні були використані дані регіональних кліматичних моделей (РКМ) з високим просторовим дозволом проекту CORDEX. Результати моделювання РКМ по сценарію RCP 4.5 подані в прямокутній системі координат з просторовим дозволом - 44 км. Для аналізу був використаний ансамбль з 11 кліматичних моделей. Для перевірки РКМ застосовувались ретроспективні симуляції для періоду 2011 - 2016 рр., а для перевірки прогнозів РКМ за швидкістю вітру використовувалися спостереження на метеостанції Танжер. Виконаний аналіз дозволяє зробити висновок, що середні за ансамблем моделей ряди середньомісячних значень близькі до середніх значень спостережуваних метеорологічних параметрів. Моделі відображають кліматичні параметри з різним ступенем точності, їх результати можуть бути використані для аналізу майбутніх станів кліматичної системи в цьому регіоні. Середня швидкість вітру для періоду 2021 - 2050 рр. на станції Танжер буде складати 5,1 м/с, що більше поточного значення на 0,6 м/с. На території регіону Танжер - Тетуан - Ель-Хосейма прогнозується швидкість вітру 4,5 м/с і більше. Порівняння значення швидкості вітру, розрахованої РКМ, з даними спостережень за період 2005 - 2014 рр. показало збільшення її значення. На основі середньорічних значень швидкості вітру в кожному вузлі сітки були розраховані коефіцієнти лінійної регресії. Висновок: моделювання РКМ показало, що в 2021 - 2050 рр. на території регіону Танжер - Тетуан - Ель-Хосейма будуть переважати умови, сприятливі для експлуатації та подальшого розвитку вітроенергетики. Порівняння модельних розрахунків з даними спостережень для поточного кліматичного періоду показало, що в районі Гібралтарської протоки і на прилеглих до неї територіях в майбутньому очікується збільшення швидкості вітру. Максимум в річному ході швидкості вітру буде спостерігатися в холодний період року, який збігається з періодом зростання споживання електроенергії споживачами. Напрямки подальших досліджень. Результати цього дослідження будуть використані в якості основи для розрахунку потужності вітру в цьому регіоні в 2021 - 2050 рр.
  Повний текст PDF - 470.019 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Юссеф Ель Хадрі
  • Хохлов В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Юссеф Ель Хадрі Режим швидкості вітру в Марокко на початку XXI століття / Юссеф Ель Хадрі, В. М. Хохлов // Вісник Одеського державного екологічного університету. - 2017. - Вип. 21. - С. 22-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vodeu_2017_21_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Хохлов Валерій Миколайович (географічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського