Наукова періодика України Вісник Львівської національної академії мистецтв


Король Н. 
Народні традиції в моделюванні дитячого одягу: історичний досвід українських дизайнерів / Н. Король // Вісник Львівської національної академії мистецтв. - 2015. - Вип. 26. - С. 198-209. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vlnam_2015_26_23
Дисертація присвячена вирішенню проблематики інтерпретацій народних традицій в моделюванні дитячого одягу в Україні другої половини XX - початку XXI ст. Проаналізовано процеси розвитку та становлення професійного й аматорського моделювання одягу для дітей в Україні. Розглянуто діяльність будинків моделей одягу та швейних підприємств у 1960 - 1980-ти рр. Досліджено творчість провідних художників-модельєрів дитячого одягу, колекції дитячого святкового та повсякденного одягу, позначені народною стилістикою, їх загальні та локальні художні особливості, зумовлені джерелами творчих інспірацій. Особливу увагу відведено явищам і процесам моделювання дитячого одягу в Україні, які відбуваються в контексті формування національної моделі української моди у XXI ст., зокрема у творчості провідних дизайнерів високої моди. Розглянуто особливості проектування та впровадження у серійне виробництво дитячих костюмів, запроектованих за народними мотивами, акцентовано увагу на їх естетичній та художній цінності.
  Повний текст PDF - 231.64 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Король Н.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Король Н. Народні традиції в моделюванні дитячого одягу: історичний досвід українських дизайнерів / Н. Король // Вісник Львівської національної академії мистецтв. - 2015. - Вип. 26. - С. 198-209. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vlnam_2015_26_23.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Король Наталія Ярославівна (мистецтвознавство)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського