Наукова періодика України Вісник Криворізького національного університету


Губін Г. В. 
Підвищення якості товарної продукції за рахунок використання високоенергетичного ультразвуку / Г. В. Губін, В. С. Моркун, Т. А. Олійник, В.В. Тронь, В. О. Равінська // Вісник Криворізького національного університету. - 2018. - Вип. 46. - С. 169-174. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vktu_2018_46_35
Залізорудна магнетитова сировина, що видобувається в України характеризується складної текстурою, структурою, підвищеним вмістом шкідливих домішок, таких як діоксид кремнію, оксиди калію, натрію, магнію і сірки. При цьому вимоги до якості залізорудних концентратів, що надходять на подальшу металургійну переробку, зростають, оскільки висока якість магнетитових концентратів дозволяє значно скоротити витрати в металургійному виробництві. Мета роботи - розробка заходів з підвищення якості товарної продукції ВАТ "Полтавський ГЗК" за рахунок використання високоенергетичного ультразвуку для формування чистої поверхні мінеральних часток і, як наслідок, удосконалення технології флотаційного доведення магнетитових концентратів. Виконано моделювання і аналіз ефектів високоенергетичного ультразвуку; технологічні випробування в лабораторних умовах; синтез аналітичних закономірностей і обурунтування раціональних параметрів процесу флотаційного доведення магнетитових концентратів. Для підвищення ефективності очищення поверхонь мінералів запропоновано здійснювати попередню обробку залізорудної пульпи за допомогою високоенергетичного ультразвуку. Уперше для дезінтеграції рудних флокулоутворень перед флотаційним збагаченням розроблено метод попередньої обробки залізорудної пульпи, який засновано на виникненні кавітаційних процесів у повітряній бульбашки за допомогою динамічних ефектів високоенергетичного ультразвуку, що дозволяє збільшити ефективність очищення від шламових часточок поверхонь мінералів живлення флотації первинних концентратів в 1,8 рази. Практична значимість. Дослідження способів формування високоенергетичного ультразвуку, а також моделювання і аналіз його динамічних ефектів при впливі на рудну пульпу дозволили розробити метод змінення траєкторії руху часток певного класу крупності. Запропоновано застосовувати конструкцію каналу впливу високоенергетичних ультразвукових коливань на потік пульпи, виконаного за технологією ультразвукової фазованої решітки. Визначено оптимальні значення інтенсивності і тривалості ультразвукової обробки при очищенні мінеральних часток. Доведено, що ефективність ультразвукової обробки пов'язана з оновленням поверхонь часток, що призводить до збільшення контрастності магнітних і флотаційних властивостей мінералів. Встановлено, що ультразвукова обробка залізорудної пульпи в умовах Кременчуцького залізорудного району України дозволяє зменшити вміст шкідливих домішок: оксиду калію - з 0,19 до 0,035 - 0,04 %, оксиду натрію - з 0,14 до 0,027 %.
  Повний текст PDF - 409.433 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Губін Г.
  • Моркун В.
  • Олійник Т.
  • Тронь В.
  • Равінська В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Губін Г. В. Підвищення якості товарної продукції за рахунок використання високоенергетичного ультразвуку / Г. В. Губін, В. С. Моркун, Т. А. Олійник, В.В. Тронь, В. О. Равінська // Вісник Криворізького національного університету. - 2018. - Вип. 46. - С. 169-174. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vktu_2018_46_35.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Моркун Володимир Станіславович (технічні науки)
  • Олійник Тетяна Анатоліївна (технічні науки)
  • Тронь Віталій Валерійович (технічні науки)
  • Равінська Віта Олегівна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського