Наукова періодика України Вісник Криворізького національного університету


Лапшин О. Є. 
Підвищення ефективності очищення рудникового повітря в гірничих виробках шахт / О. Є. Лапшин, О. О. Лапшин, Д. О. Лапшина // Вісник Криворізького національного університету. - 2018. - Вип. 46. - С. 141-147. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vktu_2018_46_30
Мета дослідження - підвищення ефективності очищення рудникового повітря, яке здійснюється за допомогою гідравлічної завіси високого гідростатичного тиску. Застосовано комплексний метод дослідження основних параметрів цього способу якими є: дисперсність крапель і відносна швидкість їх польоту, щільність водного аерозолю, розміри зони зрошення, ступінь турбулізації забрудненого потоку, напрямок руху забрудненого повітря і струменя гідравлічної завіси. Величини одержаних параметрів зрошення залежать від механізму уловлення шкідливих домішок і коливаються у широких межах. Новизна отриманих результатів полягає у тому, що при диспергуванні води за допомогою завіси високого тиску водний аерозоль утворює електростатичне поле негативної полярності, а ступінь електрозарядженості факелу залежить від тиску води в трубопроводі. Практична цінність запропонованого способу очищення рудникового повітря визначається тим, що його використання в умовах гірничих виробок надає можливість знизити концентрації пилу і шкідливих газів у повітрі до санітарних норм. Гідравлічна завіса спрямовується на забруднене повітря, її факел розширюється під кутом <$E 12 symbol Р~25 prіme> і розповсюджується у виробці, утворюючи при цьому зрошувальний простір, в якому відбуваються процеси конденсації вологи на поверхні пилу і адсорбції газів на краплях води. Наявність електростатичного поля негативної напруженості в межах 500 - 600 В/м підсилює коагуляцію змоченого пилу і адсорбцію газів в зрошувальному просторі. Гідравлічні завіси діють в автоматичному режимі і регулюються в залежності від ступеня забруднення повітря шляхом змінення тиску води що надходить в завісу. Результати випробувань завіси засвідчили, що ефективність очищення повітря залежить від наступних параметрів: вмісту вологи у потоці водоповітряної суміші - щільності зрошення q, г/м<^>3 ; середнього діаметру крапель води у струмені dc , мкм; напруженості електростатичного поля Е, В/м; загальної електричної зарядженості аерозолю Qз, нКл/кг. Випробування гідравлічної завіси здійснено в умовах промислових майданчиків і в гірничих виробках шахт Кривбасу. Завіса діє в автоматичному режимі і регулюється в залежності від ступеня забруднення рудникового повітря шляхом змінення тиску води у підвідному трубопроводі.
  Повний текст PDF - 547.844 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Лапшин О.
  • Лапшин О.
  • Лапшина Д.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Лапшин О. Є. Підвищення ефективності очищення рудникового повітря в гірничих виробках шахт / О. Є. Лапшин, О. О. Лапшин, Д. О. Лапшина // Вісник Криворізького національного університету. - 2018. - Вип. 46. - С. 141-147. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vktu_2018_46_30.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Лапшин Олександр Єгорович (технічні науки)
  • Лапшин Олександр Олександрович (технічні науки)
  • Лапшина Дар'я Олександрівна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського