Наукова періодика України Вісник Криворізького національного університету


Розен В. П. 
Загальна модель погоризонтного шахтного водовідливу / В. П. Розен, С. С. Великий // Вісник Криворізького національного університету. - 2018. - Вип. 46. - С. 56-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vktu_2018_46_13
Мета роботи - зниження плати за електроенергію шляхом побудови загальної моделі погоризонтного шахтного водовідливу та визначенням оптимального режиму роботи. При проведенні розглянутого дослідження вирішуються шляхом застосування теорії електропривода, теорії електричних кіл та методів: математичного аналізу, аналізу гармонічного складу кривих струмів і напруг, математичного і комп'ютерного моделювання та теорії вимірювань, для створення системи діагностування. Визначено загальну модель погоризонтного шахтного водовідливу, яка дозволить змоделювати роботу будь-якого горизонту водовідливу шахти для більшої економії витрат на електроенергію. А також моделювання режиму роботи водовідливу шахти, який є споживачем-регулятором дозволить регулювати режим роботи у відповідності до потреб енергосистеми, що призведе до вирівнювання графіку навантаження енергосистеми. Практичне використання загальної моделі погоризонтного шахтного водовідливу дозволяє визначити потенціал регулювання, а також визначити заходи для покращення обладнання, що призведе до зниження споживання в години максимуму енергосистеми і збільшувати споживання в нічні години, коли енергія дешевше. Одним з найактуальніших питань вітчизняної енергетики є проблема дефіциту маневреності виробничих потужностей у єдиній енергетичній системі. В зв'язку з ростом потужності гірничовидобувних підприємств спостерігається вплив на енергосистему, що веде до збільшення нерівномірності графіку навантаження енергосистеми. Нерівномірність графіку навантаження енергосистеми погіршує якість електричної енергії, що призводить на зростання тарифів на електроенергію. Постає проблема вирівнювання графіку навантаження енергосистеми, яка на сьогодні є досить актуальною. Гірничі підприємства для власної економії коштів повинні підлаштувати режим роботи обладнання під тризонні тарифи на електроенергію. Для цього доцільно використовувати водовідливну установку, яка характеризується великою потужністю та вільним циклічним графіком роботи в часі. Застосовано діаграму циклів для аналізу факторів, що впливають на режим роботи шахтного водовідливу, що дозволяє визначити основні вимоги до зниження плати за електричну енергію. Однак визначення режиму роботи водовідливної установки залежить від зміни певних параметрів, які можна описати в загальній моделі шахтного водовідливу.
  Повний текст PDF - 508.305 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Розен В.
  • Великий С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Розен В. П. Загальна модель погоризонтного шахтного водовідливу / В. П. Розен, С. С. Великий // Вісник Криворізького національного університету. - 2018. - Вип. 46. - С. 56-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vktu_2018_46_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Розен Віктор Петрович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського