Наукова періодика України Вісник Криворізького національного університету


Булах О. В. 
Досвід використання тонкого грохочення в схемах переробки магнетитових кварцитів / О. В. Булах, О. Ю. Запорожець // Вісник Криворізького національного університету. - 2017. - Вип. 45. - С. 56-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vktu_2017_45_14
Мета роботи - визначення можливості одержання високоякісного концентрату при збагаченні магнетитових кварцитів з використанням операції тонкого грохочення в різних схемах збагачення. Підвищення масової частки заліза в концентраті та зменшення витрат на його виробництво досягається завдяки розвитку технологій та обладнання при збагаченні залізних руд, які дозволяють не тільки підвищити якість концентрату, але і зменшити вміст шкідливих домішок. Узагальнення та аналіз науково-технічної інформації. При аналізі технологій переробки залізних руд, що дозволяють одержувати високоякісні концентрати, з'ясовано, що найбільш перспективним напрямком робіт з підвищення якості концентрату є застосування операції тонкого грохочення як циклах подрібнення, так і в якості дозбагачення концентрату в різних технологічних схемах. В комплексі це дозволяє збільшити масову частку заліза в концентраті або знизити питомі витрати на переробку руди. Використання в схемах переробки залізорудної сировини операції тонкого грохочення на грохотах корпорації Derrick для підвищення якості концентрату по діючій схемі та можливості його дозбагачення. Визначено доцільність використання операції тонкого грохочення при переробці магнетитових кварцитів. Використання грохотів тонкого грохочення в різних діючих схемах у відкритому та замкнутому циклах, замість обладнання для класифікації третьої стадії подрібнення та як обладнання для дозбагачення концентрату є доцільним як з технологічної, так і економічної точки зору. Операція тонкого грохочення на гірничо-збагачувальних фабриках використовується для підвищення якості концентрату та зниження в ньому вмісту кремнезему. При видаленні частинок крупніше 75 мкм з кінцевого залізорудного концентрату саме з використанням тонкого грохочення можливо зменшити вміст кремнезему на 1,0 - 1,5 % та підвищити його якість, в середньому, на 1,5 - 2,0 %. Важливо також відзначити, що витрати на цей процес нижче, ніж на тонке подрібнення або флотацію.
  Повний текст PDF - 715.074 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Булах О.
  • Запорожець О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Булах О. В. Досвід використання тонкого грохочення в схемах переробки магнетитових кварцитів / О. В. Булах, О. Ю. Запорожець // Вісник Криворізького національного університету. - 2017. - Вип. 45. - С. 56-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vktu_2017_45_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Булах Олексій Володимирович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського