Наукова періодика України Вісник Криворізького національного університету


Моркун В. С. 
Використання ядерної енергії - майбутнє розвитку гірничо-металургійного комплексу України / В. С. Моркун, В. Й. Лобов, К. В. Лобова // Вісник Криворізького національного університету. - 2016. - Вип. 41. - С. 120-125. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vktu_2016_41_28
Визначено, що при незмінній технології обсяг виконаної роботи на гірничо-металургійному комплексі пропорційний кількості спожитих енергоносіїв, а потужність - продуктивності технологічного процесу. За теперішнім станом технологічне обладнання використовується не ефективно, фізично зносилося і морально застаріло. Раніше при нарощувані обсягів виробництва, не зверталася увага і не виділялися кошти на переоснащення, модернізацію і реконструкцію виробничих потужностей. Тому гірничо-металургійний комплекс має недосконалу галузеву і технологічну структуру, низьку ефективність використання паливно-енергетичних ресурсів. Мета роботи - необхідність показати заходи щодо здійснення технічного переозброєння та модернізації виробництва, направлених на зниження енергетичних витрат і підвищення продуктивності виробництва конкурентоспроможної металопродукції. Обгрунтовано можливості вирішення питань цієї мети за рахунок використання на гірничо-металургійному комплексі альтернативної енергії, такої як ядерна енергія, яка до 2030 р. знайте широке застосування в різних галузях виробництва. Запропоновано використовувати ядерну енергію за допомогою принципово нових атомних станцій малої потужності останнього покоління з енергоблоками електричною потужністю від 100 кВт до 1 - 35 МВт і більше. Виконано порівняння вартості електроенергії для атомних і теплових станцій, а також станцій, що працюють на поновлюваних джерелах енергії. Для модернізації гірничо-металургійного комплексу запропоновано використати декілька варіантів. В одному варіанті розглянуто впровадження на підприємстві технологічних об'єктів, оснащених ядерними реакторами четвертого покоління (Gen IV), тобто на кар'єрах це: екскаватори, самоскиди, бурові установки, бульдозери та інші технологічні об'єкти, а живлення електричною енергією фабрик: дробарної, збагачувальної, огрудкування та допоміжних цехів підприємств виконується від модульної атомної електричної станції. В іншому варіанті запропоновано використання для живлення електричною енергією технологічних об'єктів і фабрик та цехів гірничо-металургійного комплексу від однієї загальної модульної малої потужності АЕС.
  Повний текст PDF - 413.406 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Моркун В.
  • Лобов В.
  • Лобова К.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Моркун В. С. Використання ядерної енергії - майбутнє розвитку гірничо-металургійного комплексу України / В. С. Моркун, В. Й. Лобов, К. В. Лобова // Вісник Криворізького національного університету. - 2016. - Вип. 41. - С. 120-125. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vktu_2016_41_28.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Моркун Володимир Станіславович (технічні науки)
  • Лобов Вячеслав Йосипович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського