Наукова періодика України Вісник Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка


Пузік В. К. 
Технологія вирощування великоплідної чорниці на Україні / В. К. Пузік, О. А. Романашенко, І. О. Романашенко, М. О. Романашенко // Вісник Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка. - 2018. - Вип. 190. - С. 97-103. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vkhdtusg_2018_190_17
Описано технологію вирощування різних сортів і видів чорниці високоплідної. Наведено основні види та сорти даної рослини та їх особливості. Виявлено чинники, що впливають на врожай ягоди. Довговічність плантації залежить від умов і зазвичай становить від 30 до 40 років. Для обмеження ризиків зниження урожайності плантації внаслідок пошкодження насадження шкідниками та хворобами варто відповідально підійти до вибору ділянки, підготовки грунту та знищення грунтових шкідників перед висаджуванням рослин. Чорниця добре росте і плодоносить на грунтах з високим рівнем органічної речовини. Також ця рослина досить вимоглива до умов зрошення. Останнім часом з'явилися також міжвидові гібриди чорниці, які поєднують цінні господарчі ознаки: високу продуктивність, зимостійкість, меншу вибагливість до умов зволоження та ширшу адаптацію до грунтових умов. Плодоносні ряди бажано мульчувати торфом чи тирсою. Краще використовувати тирсу, компостовану протягом попереднього сезону (для уникнення іммобілізації азоту мікроорганізмами). Можна використовувати свіжу тирсу листяних порід дерев (збільшуючи норму азотних добрив на 40 - 50 %). Тирса хвойних порід дерев обов'язково має компостуватися перед внесенням. Збирання ягід проводять від початку липня до вересня місяця (залежно від сорту). Ягоди набувають насиченого темно-синього забарвлення за 34 дні до повної стиглості. Збір проводять раз на 7 - 10 днів. Беручи до уваги досвід вирощування цієї культури у інших країнах, можна стверджувати, що в Україні є достатньо широкий вибір зареєстрованих засобів захисту рослин, що можуть бути використані на даній культурі у разі потреби.
  Повний текст PDF - 600.706 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Пузік В.
  • Романашенко О.
  • Романашенко І.
  • Романашенко М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Пузік В. К. Технологія вирощування великоплідної чорниці на Україні / В. К. Пузік, О. А. Романашенко, І. О. Романашенко, М. О. Романашенко // Вісник Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка. - 2018. - Вип. 190. - С. 97-103. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vkhdtusg_2018_190_17.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Романашенко Олександр Анатолійович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського