Наукова періодика України Вісник Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка


Соколік С. П. 
Перспективи використання кукурудзи на зерно в якості біопалива / С. П. Соколік // Вісник Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка. - 2016. - Вип. 173. - С. 168-176. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vkhdtusg_2016_173_25
Розглянуто потенційні можливості одержання та використання біомаси кукурудзи, досліджено передумови для ефективного її використання в енергетичному напрямку. Розглянуто способи збирання кукурудзи та технічні засоби для їх здійснення. Наведено інформацію про паливні характеристики стебел кукурудзи та властивості її золи. Проведено огляд технологій та обладнання для збирання незернової частини кукурудзи на зерно. Приділено увагу передовому досвіду збирання в Україні та закордоном. Визначено основні види біопалив, які можна одержувати з рослинної та зернової маси кукурудзи. Враховано переваги та недоліки використання кожного виду палива. Зі зростанням врожайності кукурудзи збільшуються і обсяги побічної продукції, які можна використовувати для енергетичних потреб. Під час визначення обсягів заготівлі незернової частини кукурудзи на зерно за умов України необхідно враховувати баланс гумусу і поживних елементів, уникати таких наслідків, як ерозія та погіршення характеристик грунту. Перспективним є використання незернової частини кукурудзи на зерно у вигляді твердого палива (брикети, гранули, тюки), враховуючи, що вона має кращі паливні характеристики ніж солома зернових колосових культур. Зокрема за показниками плавкості золи, кукурудзяна солома наближається до деревної біомаси. Перепоною для виробництва твердих палив з стебел кукурудзи є їх велика вологість. Тому заготовляти незернову частину кукурудзи необхідно у період, коли вологість біомаси зменшиться до 20 %. Необхідно координувати плани виконання робіт збиральної компанії з прогнозом погоди. Важливими чинниками для забезпечення належної якості біомаси є правильно підібрані технологія та обладнання. Перспективним напрямком використання стеблової маси кукурудзи є виробництво біогазу (з однієї тони сухої речовини стебел кукурудзи можливо одержати до 420 м<^>3). Перспективним напрямком також є виробництво біоетанолу ( з 1 т зерна можна одержати до 470 л етилового спирту).
  Повний текст PDF - 473.815 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Соколік С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Соколік С. П. Перспективи використання кукурудзи на зерно в якості біопалива / С. П. Соколік // Вісник Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка. - 2016. - Вип. 173. - С. 168-176. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vkhdtusg_2016_173_25.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського