Наукова періодика України Вісник морфології


Булавенко О. В. 
Клінічна ефективність терапевтичних режимів прогестерону в програмі екстракорпорального запліднення у жінок з трубно-перітонеальним фактором безпліддя / О. В. Булавенко, І. Ю. Коцюбська // Вісник морфології. - 2016. - Т. 22, № 2. - С. 292-296. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vismorf_2016_22_2_20
Розглянуто питання терапевтичної ефективності прогестерону, а саме препарату "Лютеїна" в дозуванні 400 мг/доба інтравагінально в пацієнток із трубно-перитонеальним фактором безпліддя. Проаналізовано частоту настання вагітностей та їх перебіг у стимульованих циклах у 60 жінок репродуктивного віку з неплідністю. Критеріями включення жінок у дослідження була діагностована неплідність трубно-перитонеального генезу. Для проведення порівняльного аналізу ефективності терапевтичних режимів прогестерону в програмі екстракорпорального запліднення жінки були поділені на дві підгрупи: 30 жінок, які отримували прогестаген інтравагінально в добу тригера овуляції, та 30 жінок, які отримували прогестаген інтравагінально в добу пункції фолікулів. Згідно з результатами дослідження, в пацієнток із трубно-перитонеальним безпліддям в програмах екстракорпорального запліднення визначалося достовірне збільшення частоти настання вагітності при призначенні препарату прогестерону в день введення тригера овуляції порівняно з початком його призначення в день пункції фолікулів. Особливо збільшувалася частота виношування вагітності при призначенні препарату прогестеронового ряду інтравагінально в день введення тригера овуляції. Доведено, що в пацієнток, яким призначався прогестерон в день тригера овуляції, не було статистично значущих відмінностей за показниками частоти настання вагітностей та імплантації в порівнянні з пацієнтками, яким призначався прогестерон у добу пункції фолікулів. Проте відзначалась статистично вірогідна відмінність за кількістю клінічних вагітностей та багатопліддям у пацієнток, що розпочали застосування прогестерону в терміні тригера овуляції. В межах вивчення проблеми лікування непліддя трубно-перитонеального генезу шляхом дослідження терапевтичних режимів призначення прогестерону, а саме інтравагінальної форми препарату "Лютеїна" в дозуванні 400 мг/доба в стимульованих циклах екстракорпорального запліднення встановлено, що прийом прогестерону в день тригера овуляції сприяє повноцінній інвазії трофобласта та якісній імплантації, що визначає успішний результат вагітності, зменшуючи частоту самовільних викиднів, особливо в першому триместрі.
  Повний текст PDF - 255.828 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Булавенко О.
  • Коцюбська І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Булавенко О. В. Клінічна ефективність терапевтичних режимів прогестерону в програмі екстракорпорального запліднення у жінок з трубно-перітонеальним фактором безпліддя / О. В. Булавенко, І. Ю. Коцюбська // Вісник морфології. - 2016. - Т. 22, № 2. - С. 292-296. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vismorf_2016_22_2_20.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Булавенко Ольга Василівна (медичні науки)
  • Коцюбська Ірина Юріївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського