Наукова періодика України Вісник морфології


Бодяка В. Ю. 
Вплив внутрішньочеревної гіпертензії на патоморфологічні зміни внутрішніх органів після моделювання та хірургічного лікування гострої кишкової непрохідності / В. Ю. Бодяка // Вісник морфології. - 2013. - Т. 19, № 1. - С. 22-26. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vismorf_2013_1_6
Залежно від різної величини внутрішньочеревного тиску, після моделювання та хірургічного лікування гострого поширеного перитоніту, досліджено трансамінази, сечовину, креатинін сироватки крові, а також протромоіновий час згортання, протромбіновий індекс, активований частковий тромбопластиновий час, фібриноген та розчинний фібрин-мономерний комплекс її плазми. Для внутрішньочеревної гіпертензії характерно порівняно вищий рівень трансаміназ, сечовини та креатиніну сироватки крові, який безпосередньо залежить від величини внутрішньочеревного тиску та тривалості даного стану. Також зростання внутрішньочеревного тиску супроводжується прогресуючим подовженням протромбінового часу та скороченням його індексу, зростанням у плазмі крові фібриногену, що свідчить про розвиток несправжньої гіпокоагуляції.На 34 лабораторних шурах досліджено вплив внутрішньочеревної гіпертензії на патоморфологічні зміни внутрішніх органів тварин після моделювання та хірургічного лікування гострого поширеного перитоніту. Встановлено, що створена внутрішньочеревна гіпертензія за гострого поширеного перитоніту призводить до тяжких прогресуючих розладів кровообігу, набряку, а також дистрофії тканин внутрішніх органів, особливо нирок, селезінки та серця. Даний патологічний процес безпосередньо залежить від тривалості внутрішньочеревної гіпертензії.Наведено результати експериментального дослідження впливу внутрішньочеревного тиску на зміну біохімічних показників крові і стан згортальної її системи після моделювання та хірургічного лікування гострої кишкової непрохідності. Тривала внутрішньочеревна гіпертензія призводить до вірогідного зростання рівня трансаміназ, сечовини та креатиніну сироватки крові, що доводить її негативну роль у розвитку печінково-ниркової дисфункції у разі гострої кишкової непрохідності у ранньому післяопераційному періоді. Дане ускладнення характеризується вірогідним зростанням фібриногену А плазми крові, подовженням протромбінового часу, скороченням протромбінового індексу та активованого часткового тромбопластинового часу, що свідчить про розвиток несправжньої гіпокоагуляції.
  Повний текст PDF - 2.372 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бодяка В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бодяка В. Ю. Вплив внутрішньочеревної гіпертензії на патоморфологічні зміни внутрішніх органів після моделювання та хірургічного лікування гострої кишкової непрохідності / В. Ю. Бодяка // Вісник морфології. - 2013. - Т. 19, № 1. - С. 22-26. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vismorf_2013_1_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бодяка Володимир Юрійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського