Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Filimonikhin G. 
A procedure of studying stationary motions of a rotor with attached bodies (auto-balancer) using a flat model as an example / G. Filimonikhin, I. Filimonikhina, I. Ienina, S. Rahulin // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2019. - № 3(7). - С. 43-52. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2019_3%287%29__7
Модернізовано енергетичний метод дослідження динаміки роторів. Метод застосовний для роторів на ізотропних пружно-в'язких опорах, коли до ротора приєднані тіла, на які за відносного руху діють пружні та в'язкі сили. Метод призначений для пошуку, визначення умов існування й оцінки стійкості стаціонарних рухів роторної системи. На стаціонарних рухах відносні руху приєднаних тіл припиняються, і система обертається як одне ціле навколо осі обертання, утвореної опорами. Ефективність методу проілюстровано на прикладі плоскої моделі ротора з автобалансиром із багатьма вантажами у вигляді куль, роликів і маятників. Встановлено, що як за наявності, так і за відсутності демпфірування в опорах, за достатньої балансувальної ємності автобалансира система має сім'ю основних рухів (на них ротор збалансований). У разі відсутності демпфірування в опорах система має: за наявності неврівноваженості ротора - ізольовані побічні рухи (на них ротор незбалансований), в яких центри мас вантажів відхилені в бік неврівноваженості або в протилежний бік; за відсутності неврівноваженості ротора - однопараметричні сім'ї побічних рухів, в яких центри мас вантажів лежать на одній прямій. За наявності демпфірування в опорах: за наявності неврівноваженості ротора система має ізольовані побічні рухи, в яких центри мас вантажів лежать на одній прямій, і пряма утворює з вектором неврівноваженості кут, що залежить від швидкості обертання ротора; за відсутності неврівноваженості ротора побічних рухів не існує. За відсутності демпфірування в опорах побічні рухи та області їх існування не залежать від кутової швидкості обертання ротора, а за наявності - залежать. Як за наявності, так і за відсутності демпфірування в опорах: на дорезонансних швидкостях обертання ротора стійким може бути тільки той побічний рух, на якому сумарна неврівноваженість ротора і вантажів найбільша; на зарезонансних швидкостях обертання ротора може бути стійка тільки сім'я основних рухів.
  Повний текст PDF - 521.376 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Filimonikhin G.
  • Filimonikhina I.
  • Ienina I.
  • Rahulin S.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Filimonikhin G. A procedure of studying stationary motions of a rotor with attached bodies (auto-balancer) using a flat model as an example / G. Filimonikhin, I. Filimonikhina, I. Ienina, S. Rahulin // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2019. - № 3(7). - С. 43-52. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2019_3(7)__7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Філімоніхін Геннадій Борисович (1964–) (фізико-математичні науки)
  • Філімоніхіна Ірина Іванівна (фізико-математичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського