Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Dzyuba O. 
Studying the influence of structural-mode parameters on energy efficiency of the plough PLN-3-35 / O. Dzyuba, A. Dzyuba, A. Polyakov, V. Volokh, R. Antoshchenkov, A. Mykhailov // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2019. - № 3(1). - С. 55-65. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2019_3%281%29__9
Мета дослідження - підвищення ефективності технологічного процесу оранки грунту сільськогосподарських культур. На підставі проведених експериментальних досліджень технологічного процесу оранки визначено зусилля, що діють на механізм навіски трактора та польову дошку. Визначено, що універсальні корпуси плугів підвищують ефективність оранки за рахунок збільшення їх стійкості. Встановлено, що це призводить до зменшення енергоємності корпуса плуга під час обробки грунту, а також забезпечується рівномірне зношення тертьової поверхні за рахунок зміни їх поверхні. Визначено, що необхідно проводити вдосконалення вузлів і деталей грунтообробних машин з метою збільшення термінів напрацювання на відмову робочих органів і зменшення їх тягового опору. Встановлено, що не достатньо досліджено вплив поперечної сили тиску, що діє на польові дошки плуга. Не приділено уваги щодо визначення величини тягового зусилля кожної тяги механізму навіски тракторного агрегату. Один із резервів підвищення технологічних показників і зниження енергоємності орного агрегату - це конструктивне вдосконалення стандартної польової дошки плуга. Під час експериментальних досліджень використано вимірювальну систему динаміки та енергетики мобільних машин, що відноситься до технічних засобів діагностування та експлуатаційного контролю. Тензорезистори встановлювали на польову дошку плуга, середньої, лівої та правої тяг механізму навіски трактора. Визначено, що середнє значення поперечної сили тиску, яка діє на польову дошку, що встановлена на стійці першого корпусу плуга, становить 1610 - 1668 Н. На стійці другого корпусу - 1525 - 1630 Н; на стійці третього - 1848 - 1870 Н. Запропоновано застосувати замість стандартної польової дошки начіпного лемішного плуга ПЛН-3-35 плоско-округлий елемент у вигляді диску зі ступицею з горизонтальною віссю обертання. Диск перетворює сили тертя ковзання в сили тертя кочення. Використання диску призводить до зниження енергоємності плуга на 13 - 15 %. Завдяки цьому зменшується тягове зусилля корпусів плуга, підвищується їх стійкість, знижується витрата паливо-мастильних матеріалів.
  Повний текст PDF - 1.465 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Dzyuba O.
  • Dzyuba A.
  • Polyakov A.
  • Volokh V.
  • Antoshchenkov R.
  • Mykhailov A.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Dzyuba O. Studying the influence of structural-mode parameters on energy efficiency of the plough PLN-3-35 / O. Dzyuba, A. Dzyuba, A. Polyakov, V. Volokh, R. Antoshchenkov, A. Mykhailov // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2019. - № 3(1). - С. 55-65. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2019_3(1)__9.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського