Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Karimov R. 
Improving steel melting intensity in the process of electrosmeltingfrom waste and pellets (HBI) / R. Karimov // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2019. - № 3(1). - С. 35-42. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2019_3%281%29__6
Розглянуто проблему підвищення інтенсивності плавлення у виробництві сталей із використанням гарячобрикетованих окатишів (HBI) в шихті, що складається в основному з відходів металу. Проведено аналіз особливості плавлення з використанням шихти складного складу. Для забезпечення кипіння металевої ванни рекомендується додавати в ванну вуглецьвмісну сировину у вигляді відходів сталі більше 80 %. Встановлено, що у разі використанні HBI вихід придатного металу майже не знижується. Це пов'язано з високим вмістом металевих відходів, складових шихти. Одночасно, аналізується роль процесу окислення кремнію і марганцю в рафінуванні рідкої сталі у процесі плавлення в електродуговій печі легованих відходів, що використовуються як шихтовий матеріал. Наведено залежності рівноважних концентрацій кисню і кремнію за різних температур у системі Fe - Si - O. Побудовано графік залежності продуктів окиснення марганцю в рідкому залізі від температури та концентрації марганцю в сплаві MnO - FeO. Визначено рівноважні концентрації кисню і кремнію з розкислювальною здатністю вуглецю, в області рідких силікатів і в області твердого SiO2. Якісне окиснення кремнію та марганцю у процесі виплавки сталі з металевих відходів і гарячобрикетованих HBI сприяє найбільш повному рафінуванню рідкої сталі через фази метал - шлак або метал - газ. Показано, що під час доведення електросталі вміст кремнію знижується до слідів. Таким чином, в разі використання як шихту металевих відходів та окатишів у сталеплавильному процесі реакція окиснення кремнію не досягає рівноваги. Якщо проводиться кислий процес, то тоді окиснення кремнію досягає рівноважного стану та за певних умов плавлення шихти під дією тепла електричної дуги може відбуватися значне відновлення кремнію, яке відбувається за більш високої температури (кременевідновлювальний процес). Рекомендовано основний процес плавлення шихти з металевих відходів і HBI в електродуговій печі. У цьому випадку відновлений період плавки має на меті розкиснення металу, видалення сірки, доведення хімічного складу сталі до заданого, регулювання температури процесу. Всі ці завдання вирішуються паралельно протягом усього відновного періоду. Після повного видалення окисного шлаку в піч присаджували шлакоутворювальні суміші разом із розкислювачами, тобто наводили новий шлак (карбідний або білий). З підвищенням температури у ванні печі зменшується константа рівноваги марганцю. Тому, у разі відсутності присадок феромарганцю, у ванні в процесі доведення плавки з поведінки марганцю в ванні можна судити про температуру металу.
  Повний текст PDF - 526.563 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Karimov R.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Karimov R. Improving steel melting intensity in the process of electrosmeltingfrom waste and pellets (HBI) / R. Karimov // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2019. - № 3(1). - С. 35-42. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2019_3(1)__6.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського