Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Minitsky A. 
A study of the structure and properties of material based on an iron – copper composite powder / A. Minitsky, Ie. Byba, N. Minitska, S. Radchuk // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2019. - № 2(12). - С. 44-50. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2019_2%2812%29__6
Проведено дослідження щодо впливу хімічного осадження міді на зміну фізичних, хімічних і технологічних властивостей розпиленого порошку на основі заліза. Вивчено кінетику процесу осадження міді з розчину гліцерату міді та встановлено технологічні параметри процесу осадження, що надають можливість отримати мідні покриття з регульованою товщиною. Дослідження фізичних властивостей композиційних порошків (КП) показало, що плакування змінює форму, розмір і морфологію поверхні частинок залізного порошку. Завдяки цьому відбувається зміна технологічних характеристик залізних порошків, зокрема збільшується їх плинність і насипна щільність. Вивчення ущільнення КП показало відмінність пористості за низьких тисків після пресування, у порівнянні з вихідним залізним порошком, що обумовлено кращою переукладкою частинок на стадії структурної деформації. Це надає можливість проводити процес пресування за більш низьких тисків з отриманням задовільної пористості. Допресовка брикетів на основі КП призводить до зменшення загальної пористості матеріалу на 6 - 7 %, що відбувається за рахунок впливу пластичної міді, що легше деформується за тиску допресовки 800 МПа. Дослідження фізико-механічних властивостей матеріалів на основі КП показало, що плакування міддю надає можливість підвищити міцність на згин та ударну в'язкість із твердістю. Зростання властивостей пов'язано з розчиненням міді у залізі після спікання та утворенням твердого розчину міді у <$E alpha - roman Fe>. Крім цього введення міді методом хімічного осадження надає можливість отримати матеріал із рівномірним розподілом легувального компоненту по об'єму заліза, що підтверджується результатами металографічного аналізу і вимірювання питомого електричного опору. Є підстави стверджувати про можливість регулювання хімічного осадження, що надає можливість отримати порошковий матеріал із високими експлуатаційними характеристиками.
  Повний текст PDF - 1.018 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Minitsky A.
  • Byba I.
  • Minitska N.
  • Radchuk S.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Minitsky A. A study of the structure and properties of material based on an iron – copper composite powder / A. Minitsky, Ie. Byba, N. Minitska, S. Radchuk // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2019. - № 2(12). - С. 44-50. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2019_2(12)__6.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського