Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Rudenko O. 
Analysis of convergence of adaptive single-step algorithms for the identification of non-stationary objects / O. Rudenko, O. Bezsonov, O. Romanyk, V. Lebediev // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2019. - № 1(4). - С. 6-14. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2019_1%284%29__2
Розглянуто задачу ідентифікації нестаціонарних параметрів лінійного об'єкта, які можна описати Марківською моделлю першого порядку, за допомогою найбільш простих в обчислювальному відношенні однокрокових адаптивних алгоритмів ідентифікації - модифікованих алгоритмів Качмажа і Нагумо - Ноди. Ці алгоритми не потребують знання інформації щодо ступеня нестаціонарності об'єкту, що досліджується, вони використовують при побудові моделі інформацію тільки про один такт (крок) вимірювань. Наявність в цих алгоритмах в знаменнику значень вхідних сигналів свідчить про необхідність введення в них деяких обмежень на ці сигнали. Модифікація полягає в використанні в алгоритмах регуляризуючого додатку, з метою покращання їх обчислювальних властивостей та уникнення поділу на нуль. Застосування Марковської моделі є досить ефективним, бо надає можливість отримати аналітичні оцінки властивостей алгоритмів. Показано, що використання регуляризуючого додатку в алгоритмах ідентифікації, покращуючи стійкість алгоритмів, призводить до деякого уповільнення процесу побудови моделі. Визначено умови збіжності регуляризованих алгоритмів Качмажа і Нагумо - Ноди у ході оцінювання нестаціонарних параметрів в середньому та середньоквадратичному і наявності завад вимірів. Отримані оцінки відрізняються від існуючих більшою точністю. Незважаючи на це, вони є досить загальними та залежать як від ступеня нестаціонарності об'єкту, так і від статистичних характеристик завад. Визначено вирази для оптимальних значень параметрів алгоритмів, що забезпечують їх максимальну швидкість збіжності за умов не стаціонарності та присутності гаусовських завад. Отримані аналітичні вирази містять ряд невідомих параметрів (помилка оцінювання, ступінь нестаціонарності об'єкту, статистичні характеристики завад). Для їх практичного застосування слід скористатися будь-якою рекурентною процедурою оцінювання цих невідомих параметрів і використовувати одержувані оцінки для уточнення тих параметрів, що входять в алгоритми.
  Повний текст PDF - 433.017 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Rudenko O.
  • Bezsonov O.
  • Romanyk O.
  • Lebediev V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Rudenko O. Analysis of convergence of adaptive single-step algorithms for the identification of non-stationary objects / O. Rudenko, O. Bezsonov, O. Romanyk, V. Lebediev // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2019. - № 1(4). - С. 6-14. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2019_1(4)__2.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Руденко Олександр Леонідович (технічні науки)
  • Лебедєв Володимир Олександрович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського