Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Korchinskyi V. 
Development of the procedure for forming non-stationary signal structures based on multicomponent LFM signals / V. Korchinskyi, М. Hadzhіyev, P. Pozdniakov, V. Kildishev, V. Hordiichuk // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 6(9). - С. 29-37. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_6%289%29__5
Досліджено завадозахищеність існуючих радіоліній із шумоподібними сигналами та цифровими видами модуляції. Аналіз показує, що застосування таких сигналів за умов радіоелектронного конфлікту не надає можливість забезпечити необхідний рівень показників завадостійкості та прихованості передавання радіоліній зв'язку. Встановлено, що причиною тому є наявність циклостаціонарності несучого коливання в сигналах із цифровими видами модуляції. Такі властивості спрощують виявлення та пошук сигналів за допомогою спектрально-кореляційних методів сучасних засобів радіоелектронної розвідки противника. Для вирішення цієї проблеми запропоновано застосування нестаціонарних сигнальних конструкцій із змінною центральною частотою та спектральною щільністю потужності. Розроблено методику формування таких сигнальних конструкцій на основі процедури ортогоналізації Грама - Шмідта до ансамблю багатокомпонентних ЛЧМ сигналів із керованими спектральними характеристиками. Запропоновано оцінювати різні структури сигнальних конструкцій багатокомпонентного сигналу по фазовим портретам сумарних сигналів залежно від значень коефіцієнта масштабування. Визначено граничні значення цього коефіцієнта, при яких забезпечується ускладнення структури багатокомпонентного сигналу і запобігається виродження процесу в класичну ЛЧМ. Проведено дослідження зміни ймовірності символьної помилки в каналі у разі використання багатокомпонентних ортогональних сигнальних конструкцій залежно від співвідношення сигнал/шум. Це надає можливість оцінити потенційну завадостійкість радіолінії за умови, що співвідношення сигнал/шум визначається за енергетичними показниками радіоканалу та спектральною щільністю шумів природного походження. Структурна прихованість розроблених сигнальних конструкцій оцінювалася за допомогою енергетичного детектора і детектора циклостаціонарності. Встановлено, що за енергетичного детектування нестаціонарні сигнали, як і сигнали з будь-яким іншим видом модуляції, є еквівалентними. Проте, у разі використання детектора циклостаціонарності ймовірність виявлення нестаціонарних сигнальних конструкцій зменшується в 2 - 2,5 разу в порівнянні з іншими видами модуляції сигналів.
  Повний текст PDF - 1.526 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Korchinskyi V.
  • Hadzhіyev М.
  • Pozdniakov P.
  • Kildishev V.
  • Hordiichuk V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Korchinskyi V. Development of the procedure for forming non-stationary signal structures based on multicomponent LFM signals / V. Korchinskyi, М. Hadzhіyev, P. Pozdniakov, V. Kildishev, V. Hordiichuk // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 6(9). - С. 29-37. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_6(9)__5.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського