Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Galstyan A. 
Oxidation of 4-brometylbenzene by ozone in acetic acid / A. Galstyan, E. Skorochod, G. Galstyan // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 5(6). - С. 44-50. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_5%286%29__7
Досліджено кінетику та механізм озонування 4-брометилбензену в оцтовій кислоті. Визначено константи швидкості реакції озону з 4-брометилбензеном і 4-бромацетофеноном за різних температур. Показано можливість ведення процесу не тільки за ароматичним кільцем субстрату за механізмом Кріге, але і з утворенням 4-бромацетофенону, що стане у нагоді під час створення нових методів синтезу оксигенвмісних похідних етилбензенів. Встановлено, що окиснення 4-брометилбензену озоном в оцтовій кислоті перебігає переважно за ароматичним кільцем з утворенням озонідів - пероксидних продуктів аліфатичного характеру. Серед продуктів реакції окиснення за бічним ланцюгом ідентифіковано до 35 % 4-бромацетофенону та слідові кількості 1-(4-бромфеніл)етанолу. Реакція озону з 4-брометилбензеном в оцтовій кислоті за температур до 30 <^>oC має перший порядок по вихідних компонентах, а значення константи швидкості реакції не залежить від концентрації реагентів. З підвищенням температури константа швидкості реакції починає залежати від концентрації реагентів, витрати озону у цьому випадку суттєво зростають. Це свідчить про те, що за умов дослідів озон витрачається одночасно на різних стадіях окиснення. Доведено, що озонування 4-брометилбензену є складним процесом, в якому субстрат окиснюється за неланцюговим механізмом. Озон витрачається за двома напрямами: в реакції з субстратом за неланцюговим механізмом і за ланцюговим на стадії продовження ланцюгу в реакції з продуктами термічного розкладу озонідів. Цей факт надає підставу стверджувати, що з підвищенням температури непродуктивні витрати озону будуть швидко зростати і навпаки, за умов запобігання озонолізу озон буде витрачатися переважно за реакцією з утворенням цільового ароматичного продукту. Таким чином, одержані експериментальні дані є основою для розробки процесу окиснення похідних етилбензену та створення основ технології синтезу 4-бромацетофенону за допомогою озону. Це суттєво спростить апаратурне оформлення процесу, підвищить вихід цільового продукту та сприятиме подальшому вдосконаленню методів окиснювальної переробки реагентів.
  Повний текст PDF - 658.696 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Galstyan A.
  • Skorochod E.
  • Galstyan G.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Galstyan A. Oxidation of 4-brometylbenzene by ozone in acetic acid / A. Galstyan, E. Skorochod, G. Galstyan // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 5(6). - С. 44-50. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_5(6)__7.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського