Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Kropyvnytska T. 
Studying the efect of nano-liquids on the operational properties of brick building structures / T. Kropyvnytska, R. Semeniv, R. Kotiv, A. Kaminskyy, V. Gots // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 5(6). - С. 27-32. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_5%286%29__5
Проведеними дослідженнями встановлено, що керамічна лицьова цегла характеризується капілярною пористістю, що призводить до підвищення показників водопоглинання та капілярного підтягування, а також утворення висолів на її поверхні. Для захисту поверхні такої цегли та надання їй підвищених експлуатаційних властивостей використано гідрофобізувальні речовини. Експериментальними дослідженнями визначено, що у разі нанесення гідрофобізаторів на основі ПМФС та АП пористість зменшується в 1,2 - 1,3 разу, водопоглинання - в 1,2 - 2,3 разу, водопоглинання за капілярного підтягування - 1,1 - 3,2 разу. Дослідженнями морозостійкості встановлено, що для керамічної цегли, покритої ПМФС морозостійкість збільшується на 15 циклів, а у разі оброблення поверхні цегли АП - на 20 циклів у порівнянні з необробленою цеглою (F50). Методом електронної мікроскопії встановлено, що після поперемінного заморожування і відтавання на поверхні цегли, обробленої ПМФС та АП спостерігається утворення мікротріщин (у цьому випадку водопоглинання збільшилося на 42 і 28 %). Методом математичного планування експерименту визначено, що найбільш ефективною гідрофобізувальною речовиною є модифікатор із вмістом порошку нано-Al2O3 (нано-рідина). Визначено, що у процесі оброблення поверхні нано-рідиною (кількість нано-Al2O3 - 0,8 %) водопоглинання зменшується до 1,2 - 1,6 %, показник водопоглинання за капілярного підтягування - до 0,08 - 0,12 кг/м<^>2-год<^>0,5. Методом дефектоскопії за допомогою трубки Карстена встановлено, що водопоглинання для цегли, поверхня якої покрита нано-рідиною знижується від 0,15 до 0,002 мл/см<^>2, що свідчить про високий рівень гідрофобізації. Методом електронної мікроскопії підтверджено, що модифікування поверхні керамічної цегли гідрофобізувальними нано-рідинами надає можливість ущільнити структуру за рахунок кольматування пор і мікротріщин, що забезпечує зниження капілярного підтягування кладки. Також це призводить до підвищення атмосферостійкості та морозостійкості цегляних будівельних конструкцій. Таким чином, є підстави стверджувати про можливість покращення фізико-технічних показників цегляної будівельної конструкції шляхом модифікування поверхні керамічної цегли нано-рідиною.
  Повний текст PDF - 1.223 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Kropyvnytska T.
  • Semeniv R.
  • Kotiv R.
  • Kaminskyy A.
  • Gots V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Kropyvnytska T. Studying the efect of nano-liquids on the operational properties of brick building structures / T. Kropyvnytska, R. Semeniv, R. Kotiv, A. Kaminskyy, V. Gots // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 5(6). - С. 27-32. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_5(6)__5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кропивницька Тетяна Павлівна (1975–) (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського