Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Ivashchenko M. 
Establishing the patterns in the formation of oxide films on the alloy Ti6Al4V in carbonic acid solutions / M. Ivashchenko, O. Smirnova, S. Kyselova, S. Avina, A. Sincheskul, A. Pilipenko // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 5(6). - С. 21-26. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_5%286%29__4
Наведено результати дослідження особливостей утворення тонких інтерференційно-забарвлених оксидних плівок на сплаві Ti6Al4V у розчинах карбонових кислот. Встановлено, що зміна напруги на комірці, яка відповідає формувальній залежності сплаву, залежить від анодної густини струму. За густин струму << 0,5 А-дм<^>-2 суцільна оксидна плівка на поверхні сплаву не утворюється і задане значення напруги не досягається. Підвищення густини струму до значень більших за 0,5 А-дм<^>-2, обумовлює лінійну зміну напруги у часі з кінцевим виходом на задану величину U. Максимальна для даних умов товщина плівки визначається встановленою величиною напруги і не залежить від режиму електролізу. Колір оксидної плівки визначається заданим значенням напруги формування і не залежить від густини струму, природи і концентрації карбонової кислоти. Збіг формувальних залежностей оксидування, одержаних у різних електролітах, надає можливість припустити, що утворення оксиду проходить за однаковим механізмом. Одержані дані пояснюються тим, що формування оксиду у гальваностатичному режимі проходить за умов наявності постійного градієнта потенціалу у оксидній плівці. Збільшення величини прикладеної до комірки напруги обумовлює пропорційний ріст максимальної товщини оксиду, оскільки призводить до зростання пропущеної через комірку кількості електрики і відповідного зростання маси окисленого металу. Результати дослідження з визначення впливу природи карбонової кислоти на процес формування оксидної плівки на сплаві Ti6Al4V методом електрохімічного окиснення показали, що природа електроліту не вливає на особливості її утворення. Одержані дані надають можливість стверджувати, що вибір електроліту для розробки технології електрохімічного оксидування титанових імплантатів повинен базуватися на результатах дослідження функціональних властивостей одержаних покриттів.
  Повний текст PDF - 404.601 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ivashchenko M.
  • Smirnova O.
  • Kyselova S.
  • Avina S.
  • Sincheskul A.
  • Pilipenko A.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ivashchenko M. Establishing the patterns in the formation of oxide films on the alloy Ti6Al4V in carbonic acid solutions / M. Ivashchenko, O. Smirnova, S. Kyselova, S. Avina, A. Sincheskul, A. Pilipenko // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 5(6). - С. 21-26. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_5(6)__4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Іващенко Марина Юріївна (технічні науки)
  • Авіна Світлана Іванівна (технічні науки)
  • Пилипенко Олексій Іванович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського