Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Petrychenko А. 
Removal of ammonium ions from aqueous solutions using electrodialysis / А. Petrychenko, I. Makarenko, I. Radovenchyk, T. Shabliy // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 4(6). - С. 26-34. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_4%286%29__4
Проведено дослідження процесів електрохімічного окиснення амонію в двокамерному електролізері залежно від складу вихідних розчинів аноліту та католіту, щільності струму, часу електролізу. Показано, що електрохімічне окиснення амонію у водних розчинах сульфату амонію проходить із швидкістю 14 - 55 мг/(дм<^>3-год) за щільності струму 86,2 - 172,4 А/м<^>2 і вихідних концентрацій за даним іоном 10 - 120 мг/дм<^>3. Швидкість окиснення амонію за даних умов зростає із підвищенням вихідних концентрацій амонію та збільшенням щільності струму. Вихід окисненого амонію за струмом і питома витрата електрики на очищення води від амонію також визначаються концентраціями даного іону та щільністю струму і зростають у разі збільшення концентрації амонію та зниження щільності струму. Швидкість окиснення амонію зростає в 1,66 разу в розчинах сульфату амонію (<$E [ roman NH sub 4 sup + ]~=~90> мг/дм<^>3, j = 172,4 А/м<^>3) у водопровідній воді в порівнянні з дистильованою водою. Це обумовлено наявністю у водопровідній воді хлоридів, які відіграють роль каталізатора у разі окиснення амонію за рахунок проміжного утворення активного хлору. За даних умов відмічено повне окиснення амонію в порівнянні з розчинами в дистильованій воді, де залишкові концентрації амонію сягають 1 - 3 мг/дм<^>3. Показано, що наявність хлоридів у католіті в концентрації 30 мг/дм<^>3 практично не призводить до прискорення процесу окиснення амонію. Показано, що у всіх випадках за окиснення амонію pH розчинів знижується до 6,1 - 2,0, що обумовлено окисненням амонію до нітратів і підкисненням води утвореними азотною та сірчаною кислотами. З наведених результатів можна зробити висновок, що електрохімічний метод є найбільш перспективним методом для вилучення іонів амонію з води. З його допомогою можна досягти 100 % очищення води.
  Повний текст PDF - 930.023 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Petrychenko А.
  • Makarenko I.
  • Radovenchyk I.
  • Shabliy T.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Petrychenko А. Removal of ammonium ions from aqueous solutions using electrodialysis / А. Petrychenko, I. Makarenko, I. Radovenchyk, T. Shabliy // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 4(6). - С. 26-34. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_4(6)__4.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського