Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Golub G. 
Experimental study into energy consumption of the manure removal processes using scraper units / G. Golub, V. Lukach, M. Ikalchyk, V. Teslyuk, V. Chuba // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 4(1). - С. 20-26. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_4%281%29__4
Експериментально досліджено закономірності впливу кута розкриття скрепера, кута нахилу скребків і швидкості руху скрепера на питому енергоємність удосконаленої скреперної установки. Експериментально обгрунтовано графік погодинного накопичення гною, і графік включень скреперної установки; запропоновано 5-ти разове прибирання гною на добу, в 7, 9, 14, 18, 22 год, що призведе до значного зменшення енергетичних витрат ресурсів і спрацьовування конвеєра. Експериментальними дослідженнями визначено конструкційні (кут розкриття скрепера і кут нахилу робочої поверхні скребків) і технологічні (швидкість руху скрепера) параметри, за яких вдосконалена скреперна установка буде мати мінімальні питомі витрати енергії. Встановлено, що оптимальними параметрами скреперної установки, за яких удосконалена скреперна установка буде мати мінімальні питомі витрати енергії, є: кут розкриття скрепера в межах від 105 до 115<^>o; кут нахилу робочої поверхні скребків - 60<^>o; швидкість руху скрепера - 0,13 м/с. За цими показниками розроблено та виготовлено скрепер для прибирання гною. Проведено порівняльні експериментальні дослідження роботи розробленої скреперної установки для прибирання гною і прототипу, скреперної установки заводського виготовлення УСГ-3. Ці дослідження показали перевагу розробленої скреперної установки в порівнянні з УСГ-3, питомі витрати енергії зменшуються на величину від 44 до 48 % до значення 0,34 - 0,36 кВт-год./т. Встановлені раціональні параметри та режими роботи скреперної установки знижують енерговитрати на видалення гною з тваринницьких приміщень за необхідної якості очищення гнойового каналу, що підтверджує доцільність впровадження її у виробництво. Результати досліджень також можна застосувати під час проектування бульдозерів та іншої меліораційної техніки.
  Повний текст PDF - 1.557 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Golub G.
  • Lukach V.
  • Ikalchyk M.
  • Teslyuk V.
  • Chuba V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Golub G. Experimental study into energy consumption of the manure removal processes using scraper units / G. Golub, V. Lukach, M. Ikalchyk, V. Teslyuk, V. Chuba // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 4(1). - С. 20-26. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_4(1)__4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Теслюк Василь Миколайович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського