Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Parshukov V. 
Development of thermal installation on the basis of the cascade heat pump for ensuring all thermal and refrigerating needs of the consumer / V. Parshukov, N. Efimov, V. Papin, R. Bezuglov, A. Ovechkin // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 3(8). - С. 66-72. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_3%288%29__9
Наведено опис розробленого та виготовленого багатофункціонального теплового пункту, що надає можливість забезпечувати споживача тепловою та холодильною енергією. Для ефективної роботи тепловий пункт містить систему автоматизованого управління, що надає можливість направляти теплові потоки оптимальним чином. Розробка такого теплового пункту обумовлена тим, що в Росії в даний час немає комплексних досліджень щодо створення систем електропостачання на базі теплових насосів. Існує ряд робіт, які фактично копіюють західні технології. При цьому не враховуються особливості кліматичних зон, що вкрай є важливим для розвитку подібних електростанцій. Тобто, раніше ніхто не створював продукт, який однаково добре працює в умовах Південних регіонів і Крайньої Півночі. Тепловий і гідравлічний розрахунки теплового пункту, результатами яких були відповідно коефіцієнти перетворення й опору контурів теплонасосної установки, показали, що коефіцієнт перетворення по всіх контурах знаходиться в діапазоні від 3,352 до 4,884. В даний час проведено пускові випробування теплового пункту, які показали правильність обраних конструктивних рішень і працездатність установки. Отримані результати будуть корисні під час проектування аналогічних систем, так як основні характеристики каскадних теплових насосів обчислено розрахунковим шляхом. Конкретні результати дослідження полягають у наступному: розроблено багатоцільову теплову точку, що надає можливість здійснювати опалення потужністю 25 кВт, гаряче водопостачання 5 кВт, кондиціювання 16 кВт, вентиляція 25 кВт; визначено ключові показники теплової ефективності електростанції, такі як коефіцієнт трансформації, термічна оцінка і т. і.; визначено ємність компактних акумуляторів тепла. Для нагріву за температури в 35 <^>oC протягом 12 год у нічний час потрібен резервуар для котла на 2500 л, а колектор для зміни фази 300 - 500 л; на підставі аналізу наявних відновлюваних і вторинних джерел енергії, розроблено структуру теплових потоків стандартного споживача з джерелами надлишкового тепла та точками його споживання.
  Повний текст PDF - 592.351 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Parshukov V.
  • Efimov N.
  • Papin V.
  • Bezuglov R.
  • Ovechkin A.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Parshukov V. Development of thermal installation on the basis of the cascade heat pump for ensuring all thermal and refrigerating needs of the consumer / V. Parshukov, N. Efimov, V. Papin, R. Bezuglov, A. Ovechkin // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 3(8). - С. 66-72. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_3(8)__9.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського