Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Sedankin M. 
Development of a miniature microwave radiothermograph for monitoring the internal brain temperature / M. Sedankin, D. Chupina, S. Vesnin, I. Nelin, V. Skuratov // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 3(5). - С. 26-36. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_3%285%29__5
Для підвищення ефективності неінвазивного моніторингу внутрішньої температури головного мозку здійснено розробку малогабаритного одноканального мікрохвильового радіотермографа, що складається з мініатюрного радіометра і радіометричного датчика на базі друкованої антени. Подібне рішення є необхідним для того, щоб забезпечити лікарів системою неінвазивного бездозового моніторингу лікування та діагностики. Описано математичне моделювання та експериментальну верифікацію одержаних технічних рішень. Розроблено мініатюрний радіотермометрії, що є балансним модуляційним радіометром, побудованим на базі схеми R. H. Dicke з двома навантаженнями. З урахуванням вимог мініатюризації створено радіометричний датчик за допомогою числового моделювання. В результаті розрахунків визначено оптимальні розміри конструкції антени: загальний розмір діаметр 30 мм, розмір підкладки з фольгованого Флан склав - діаметр 23 мм, розмір щілини випромінювача 16 x 2 мм. За даними математичного моделювання глибина виявлення теплових аномалій склала не менше 20 мм для друкованої антени, що практично не відрізняється від хвилеводної антени, яка успішно застосовується в радіотермометрії мозку. Виконано вимірювання коефіцієнта стоячої хвилі для різних точок голови людини: лобової, скроневої, тім'яної, потиличної і перехідною між потиличною і тім'яною областями голови. Проведено експериментальні дослідження радіотермографії на водному фантомі і біологічному об'єкті. Показано дуже гарний збіг між даними числового моделювання та фізичного експерименту КСВ у діапазоні 1,04 - 1,8. В результаті досліджень встановлено, що радіотермограф з друкованою щілинною антеною надає можливість здійснювати вимірювання внутрішньої температури головного мозку з прийнятною точністю (+- 0,2 <^>oC). Це забезпечить контроль краніоцеребральної гіпотермії мозку у пацієнтів з інсультом і надасть можливість оперативно змінювати тактику проведення гіпотермії. Невеликі розміри створеної апаратури нададуть можливість поєднувати її з іншими медичними роботизованими системами для підвищення ефективності лікування.
  Повний текст PDF - 1.356 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Sedankin M.
  • Chupina D.
  • Vesnin S.
  • Nelin I.
  • Skuratov V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Sedankin M. Development of a miniature microwave radiothermograph for monitoring the internal brain temperature / M. Sedankin, D. Chupina, S. Vesnin, I. Nelin, V. Skuratov // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2018. - № 3(5). - С. 26-36. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2018_3(5)__5.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського