Наукова періодика України Eastern-European journal of enterprise technologies


Бернацький А. В. 
Підвищення фізико-механічних властивостей поверхневих шарів сталей лазерним та комбінованим легуванням / А. В. Бернацький // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2013. - № 6(1). - С. 25-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2013_6%281%29__4
Надано результати дослідження впливу зміни параметрів процесів лазерного та комбінованого лазерно-мікроплазмового легування на структуру поверхневих шарів і впливу структурних параметрів на зміну фізико-механічних властивостей, одержаних легованих шарів. Використовуючи залежності металофізичних теорій управління структуроутворенням, виконано аналітичні оцінки характеристик тріщиностійкості, в'язкості руйнування та диференційованого внеску різних структурних факторів у зміну інтегрального значення межі плинності.Уперше показано, що лазерне та комбіноване лазерно-мікроплазмове легування поверхні виробів з конструкційних сталей порошковими сумішами на основі хрому та реліту з величиною погонної енергії Еп = 300 - 450 Дж/мм (за умов характеру проплавлення, близького до теплопровіднісного) забезпечує одержання шарів зі структурою високолегованого мартенситу з рівномірним розподілом дисперсних зміцнювальних фаз, що обумовлює високий рівень фізико-механічних властивостей (тріщиностійкості, міцності, в'язкості руйнування). Уперше встановлено, що за ведення процесу лазерного легування поверхні виробів з конструкційних сталей порошковими сумішами на основі хрому та реліту на рекомендованому рівні технологічних режимів (Еп = 300 - 450 Дж/мм) найбільший внесок у підвищення границі плинності {Σσт} вносять субструктурний і твердорозчинний механізми зміцнення. За цих умов з'ясовано збільшення границі плинності {Σσт} в 1,4 раза, а коефіцієнт інтенсивності напруження К знижується лише на 5 %. Встановлено, що за ведення процесу комбінованого лазерно-мікроплазмового легування поверхні виробів з конструкційних сталей порошковими сумішами на основі хрому та реліту на рекомендованому рівні технологічних режимів найбільший внесок у підвищення границі плинності {Σσт} вносять субструктурний і дисперсійний механізми зміцнення. Спостережено збільшення розрахункової границі плинності у 2 рази, а значення К за цих умов практично не змінюється.
  Повний текст PDF - 1.283 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бернацький А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бернацький А. В. Підвищення фізико-механічних властивостей поверхневих шарів сталей лазерним та комбінованим легуванням / А. В. Бернацький // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. - 2013. - № 6(1). - С. 25-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vejpte_2013_6(1)__4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бернацький Артемій Володимирович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського