Наукова періодика України Вісті Донецького гірничого інституту


Зуєвська Н. В. 
Сучасні методи врахування динамічного впливу від будівельної техніки на будівництві / Н. В. Зуєвська, Л. В. Шайдецька // Вісті Донецького гірничого інституту. - 2018. - № 1. - С. 130-135. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vdgi_2018_1_17
Мета проведених досліджень - забезпечення міцності кріплення котловану з врахуванням динамічного впливу від схеми розташування комплекту будівельної техніки під час проведення будівельно-монтажних робіт з урахуванням обмеженості у просторі в щільній міській забудові. Для виконання моделювання впливу на деформації конструкції огородження котловану було обрано будівельну техніку, яка перелічена в роботі. Методика дослідження полягає в комп'ютерному моделюванні з використанням програми "Plaxis" з узагальненням відомих наукових результатів та практичного досвіду запобігання деформацій кріплення котловану. Розглянуто особливості проведення будівельних робіт в щільній міській забудові де велике значення для вибору типу кріплення огороджуючої стіни в котловані має рух будівельної техніки поблизу. Конструкція "стіна в грунті" з анкерною системою закріплення погано переносить навантаження, які утворюються під час роботи великогабаритної будівельної техніки. Для одержання безпечної відстані, яка потім відображається у проекті виробництва робіт було використано розрахунковий комплекс PLAXIS. Програма PLAXIS є багатофункціональною, що надає змогу розглядати всі аспекти складних геотехнічних систем. Моделювання сумісної роботи "конструкція і грунт" є важливою задачею для багатьох проектів геотехнічних споруд. У програмі PLAXIS є можливість моделювати поведінку грунтів, використовуючи декілька моделей. В представленій роботі було використано модель грунту, що набуває жорсткості (Hardening Soil Model), яка більш наближена для моделювання глибоких виїмок. Встановлено закономірності зміни деформаційних характеристик та зусиль в кріплені котловану залежно від безпечної відстані розташування будівельної техніки. Встановлено залежність переміщення конструкції огородження котловану і згинаючого моменту від схем розташування будівельної техніки під час будівельно-монтажних робіт. Результати досліджень надають змогу обрати можливі варіанти розташування та пересування різноманітної будівельної техніки на будівельному майданчику залежно від інженерно-геологічних умов та виду кріплення котловану.
  Повний текст PDF - 387.396 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Зуєвська Н.
  • Шайдецька Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Зуєвська Н. В. Сучасні методи врахування динамічного впливу від будівельної техніки на будівництві / Н. В. Зуєвська, Л. В. Шайдецька // Вісті Донецького гірничого інституту. - 2018. - № 1. - С. 130-135. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vdgi_2018_1_17.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського