Наукова періодика України Вісник Черкаського університету


Смик Н. І. 
Метод капілярного електрофорезу для визначення низькомолекулярних органічних кислот у соках / Н. І. Смик // Вісник Черкаського університету. Серія : Хімічні науки. - 2013. - № 14. - С. 85-96. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VchuX_2013_14_13
Проаналізовано результати застосування сучасних фізико-хімічних методів для визначення вмісту органічних кислот в продуктах харчування, зокрема, соках. Показано, що з огляду на можливість одночасного визначення кількох компонентів у пробі, мінімальну пробопідготовку, невисоку собівартість і високу швидкість аналізу, обернено-фазовий капілярний зонний електрофорез з прямим УФ-детектуванням є найбільш придатним для цього методом. Досліджено вплив низки факторів на ефективність розділення ряду органічних кислот. Встановлено оптимальні умови їх визначення: 25 мМ фосфатний буфер з рН 6,25 й додаванням 0,2 мМ цетилтриметиламонію броміду, 0,25 мМ солі Mg<^>2+ та 0,1 % за об'ємом ацетонітрилу, напруга 20 кВ, електрокінетичне введення пробы при дії напруги 10 кВ протягом 3 с, пряме УФ детектування при <$E lambda~=~230> нм. Показано, що в запропонованих умовах за 12,5 хвилин досягається розділення шести низькомолекулярних органічних кислот: щавелевої, винної, яблучної, бурштинової, молочної та лимонної, наявність та співвідношення концентрацій яких дуже важливі для встановлення якості та походження фруктових соків.
  Повний текст PDF - 748.427 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Смик Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Смик Н. І. Метод капілярного електрофорезу для визначення низькомолекулярних органічних кислот у соках / Н. І. Смик // Вісник Черкаського університету. Серія : Хімічні науки. - 2013. - № 14. - С. 85-96. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VchuX_2013_14_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Смик Наталія Іванівна (хімічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського