Наукова періодика України Вісник Черкаського університету


Земзюліна Н. І. 
Вплив тоталітарних режимів на розвиток кооперації в міжвоєнний період в Європі (1920–1930 рр.) / Н. І. Земзюліна // Вісник Черкаського університету. Серія : Історичні науки. - 2014. - № 9. - С. 110-113. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VchuI_2014_9_23
Розглянуто розвиток кооперативного руху в першій третині ХХ ст., вказано на великий потенціал останнього у реальному підвищенні життєвого рівня найширших верств європейського соціуму. Кооперативні організації сприяли піднесенню, зміцненню та розвитку господарств європейських держав, забезпечуючи своїх членів довготерміновим і короткотерміновим кредитами. Вони були для своїх членів посередниками при збуті продукції та постачанні засобів виробництва, підвищували культурний рівень населення, впливаючи на становлення і розвиток громадської свідомості в Європі. Але, на жаль, вони не змогли протистояти репресивній машині тоталітарних урядів. Говорячи про міжвоєнний період кооперативного руху, можна відмітити про його циклічність, спади та підйоми, у 1920 - 1930-ті рр. фашистські і реакційні режими в Італії, Угорщині, Болгарії, Австрії і Німеччині проводили політику ліквідації кооперації та одержавлення її власності. Міжнародні організації в особі керівників МКА, не знайшли дієвих засобів економічно та політично протистояти агресії направленій на порушення прав своїх членів.
  Повний текст PDF - 408.51 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Земзюліна Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Земзюліна Н. І. Вплив тоталітарних режимів на розвиток кооперації в міжвоєнний період в Європі (1920–1930 рр.) / Н. І. Земзюліна // Вісник Черкаського університету. Серія : Історичні науки. - 2014. - № 9. - С. 110-113. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VchuI_2014_9_23.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Земзюліна Наталія Іванівна (історичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського