Наукова періодика України Вісник Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького


Олійник Г. 
Філософське осмислення феномену нерозуміння / Г. Олійник // Вісник Черкаського університету. Серія : Філологічні науки. - 2015. - Вип. 5. - С. 125-131. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VchuF_2015_5_18
Запропоновано хронологічний огляд філософського осмислення феномену нерозуміння. Дослідження базується на висновках філософів, що представляють різні теоретичні напрями, відносно природи і суті феномену нерозуміння. Античні філософи визначили основні напрями осмислення нерозуміння: як когнітивний процес, як емоційний процес і як явище, яке має певну оцінку, - позитивну, або негативну. В Середні віки про нерозуміння говорили у рамках необхідності правильного тлумачення біблейських текстів та їх перекладу. Вперше проблему розуміння і нерозуміння сформулювали представники філософії неокантіантства, де первинною установкою стало положення про те, що предмет пізнання конституюється нашими представленнями та ідеями, а не навпаки. Статус наукової категорії розуміння, а поряд з ним і нерозуміння, придбали впрацях Ф. Шлейермахера, який розробив основи герменевтики - загальної теорії розуміння. У цій теорії, нерозуміння розглядається як причина необхідності інтерпретації тексту. В роботах сучасних дослідників спостерігається тенденція розглядати нерозуміння в якості позитивного явища. Таким чином, нерозуміння слід розглядати однаково як позитивне, так і як негативне явище, яке є крім того невід'ємною частиною людською комунікації.
  Повний текст PDF - 1.406 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Олійник Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Олійник Г. Філософське осмислення феномену нерозуміння / Г. Олійник // Вісник Черкаського університету. Серія : Філологічні науки. - 2015. - Вип. 5. - С. 125-131. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VchuF_2015_5_18.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Олійник Ганна Олександрівна (філологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського