Наукова періодика України Вісник Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького


Могілей І. 
Міфопоетичні параметри "магічного реалізму" у творчості американських письменників-романтиків ХІХ століття / І. Могілей // Вісник Черкаського університету. Серія : Філологічні науки. - 2013. - Вип. 5. - С. 77-85. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VchuF_2013_5_13
Роботу І. І. Могілей "Міфопоетичні параметри "магічного реалізму" у творчості американських письменників-романтиків ХIХ століття" присвячено аналізу засобів художньої організації творів американських письменників доби романтизму (початок і перша половина ХIХ ст.), розглянутих в аспекті міфопоетичного інструментарію методу "магічного реалізму", заявленого у численних роботах сучасних дослідників. На матеріалі творчості авторів американської романтичної прози (В. Ірвінга, Н. Готорна, Е. По, Г. Мелвілла) зроблено спробу встановити принципи магічного реалізму у художньо-поетичній організації їх творів. Дослідження має на меті визначити місце і роль літератури магічного реалізму, її художньо-естетичних модифікацій у сучасному літературному процесі, окреслити перспективи подальших розвідок із виявлення елементів поетики магічного реалізму у творах різних епох, для зіставного аналізу. Увагу приділено міфопоетичним засадам творчості американських літераторів епохи романтизму, жанровій специфіці прозових форм, характерних для романтиків, зокрема, жанру романтичної оповіді. Зазначено типологію ефективних атрибутів казковості, казкової фантастики, що для романтиків виявилася засобом осягнення сучасності і водночас ознакою американського літературного нативізму. Розкрито особливості формування суто американських історичних і мистецьких стереотипів романтичної культури, у контексті світового романтичного руху, показує відмінність принципів "іраціонального", "химерного" зображення у творах американської та європейської літератур. Художньо-естетичні характеристики літературного методу "магічного реалізму" виявляють риси, наближені до романтичного світосприйняття, особливо у аспекті відтворення дійсності, що значною мірою містить міфологічні та міфотворчі елементи: своєрідне вільне застосування категорій часу і простору, яким не властиві послідовність і хронологія, розміреність і лінійність; ставлення до життя і смерті як до природних явищ; тлумачення смерті як лише переходу до іншого світу. Для існування "магічного реалізму" обов'язковою умовою стала специфічна трансформація об'єктивної реальності в художньому творі.
  Повний текст PDF - 481.632 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Могілей І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Могілей І. Міфопоетичні параметри "магічного реалізму" у творчості американських письменників-романтиків ХІХ століття / І. Могілей // Вісник Черкаського університету. Серія : Філологічні науки. - 2013. - Вип. 5. - С. 77-85. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VchuF_2013_5_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Могілей Ірина Іванівна (філологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського