Наукова періодика України Journal of Engineering Sciences


Штегін О. О. 
Метод побудови діаграм сталості при фрезеруванні похилих поверхонь сферичними кінцевими фрезами. Частина 2: Побудова діаграм / О. О. Штегін // Журнал інженерних наук. - 2015. - Т. 2, № 1. - С. A1-A9. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSU_tekh_2015_2_1_3
Запропоновано метод побудови діаграм сталості для обробки похилих поверхонь сферичними кінцевими фрезами. У першій частині визначаються вихідні дані, необхідні для побудови діаграм сталості. Вони включають у себе питомі складові сили різання та кути врізання та виходу. Для визначення останніх запропоновано оригінальні рівняння, що описують зміну значень кутів для різних варіацій радіальної глибини різання, величини перекриття та кута випередження. Для аналізу сталості процесу обробки сферичними фрезами похилих поверхонь запропоновано розглядати сили різання, прикладені по нормалі до шару, що зрізається. Зроблено апріорне припущення, що для малих значень кутів випередження процес обробки буде більш стійким у разі низхідного фрезерування, ніж висхідного, і навпаки, за значень кута випередження, близьких до <$E90 symbol Р>, процес обробки буде більш стійким за висхідного фрезерування. Підтвердження цієї гіпотези буде розглянуто під час аналізу діаграм сталості та експериментальних досліджень у другій частині роботи.Запропоновано напіваналітичний метод побудови діаграм динамічної сталості для, висхідної та низхідної обробок сферичною кінцевою фрезою поверхні, нахиленої під деяким кутом. Наведено результати експериментальних досліджень для апробації методу. Дослідження проводилися для висхідної пазової обробки поверхні, нахиленої під кутами 30 та 45<$E symbol Р>. Результати підтвердили дієвість методу в невеликому (1,5 - 2 рази) діапазоні зміни швидкості різання. Це пов'язано з тим, що при істотних змінах швидкості різання мають місце значні зміни сили різання. Доведено, що процес обробки поверхні з меншим кутом нахилу залишається сталим при більших значеннях радіальної глибини різання, це пов'язано з багатьма факторами, зокрема більшим кутом контакту при обробці менш похилих поверхонь, що призводить до меншої переривчастості процесу різання. Під час обробки поверхонь, нахилених під меншим кутом, має місце менший вплив радіальної складової сили різання, що призводить до відтискання кінцевої фрези від тіла заготовки.
  Повний текст PDF - 1.054 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Штегін О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Штегін О. О. Метод побудови діаграм сталості при фрезеруванні похилих поверхонь сферичними кінцевими фрезами. Частина 2: Побудова діаграм / О. О. Штегін // Журнал інженерних наук. - 2015. - Т. 2, № 1. - С. A1-A9. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSU_tekh_2015_2_1_3.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського