Наукова періодика України Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень


Клапчук В. В. 
Оцінка ефективності препарату кардонат при лікуванні кардіоміопатії, обумовленої хронічним фізичним перенапруженням у спортсменів / В. В. Клапчук, В. В. Безугла, Ю. Д. Вінничук // Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень. - 2018. - Т. 6, № 4. - С. 396–408. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSU_med_2018_6_4_8
Забезпечення нормального функціонування серцево-судинної системи спортсменів за умов постійних фізичних навантажень є одним з основних завдань спортивної кардіології. Мета роботи - визначення ролі кардонату під час лікування кардіоміопатії, зумовленої хронічним фізичним перенапруженням (КМПХФП) у спортсменів. В дослідженні брали участь 48 атлетів - представників циклічних видів спорту - з встановленим діагнозом КМПХФП, яких було рандомізовано у 2 рівнозначні (n = 24 в кожній) групи - основну і контрольну. У спортсменів обох груп з моменту постановки діагнозу об'єм та інтенсивність тренувальних навантажень було знижено на 75 %. Учасники групи контролю приймали тільки засоби базисної терапії (панангін, тріовіт у терапевтичних дозах) й плацебо (капсулу з крохмалем). Спортсменам основної групи додатково до базисної терапії призначали препарат кардонат по одній капсулі тричі на добу протягом 4 тиж. Комплексне дослідження спортсменів до початку та по закінченні курсу лікування включало визначення антропометричних даних, збір анамнезу, фізикальне дослідження, проведення вимірів артеріального тиску (АТ), 12-канальну електрокардіографію (ЕКГ), ехокардіографічне дослідження (ЕхоКГ) у стані відносного спокою, визначення загальної фізичної працездатності. Встановлено, що додавання кардонату до комплексної терапії спортсменів з КМПХФП протягом місяця, сприяло позитивним клініко-інструментальним змінам з боку діяльності серцево-судинної системи. Так, вірогідно зменшився відсоток спортсменів з проявами кардіалгій, астенічного синдрому, прискореним серцебиттям, систолічним шумом на верхівці серця. Згідно даних ЕКГ в динаміці лікування кардонатом спостерігалося поліпшення процесів реполяризації лівого шлуночка, зменшення числа випадків виявлення порушень ритму та відсотка спортсменів з прискоренним ритмом. За даними ЕхоКГ відмічено суттєве зворотне ремоделювання лівого шлуночка, регресію гіпертрофії міокарда та поліпшення діастолічної функції. На тлі прийому кардонату рівень фізичної працездатності достовірно підвищувався за даними тесту PWC170. Висновки: додаткове призначення кардонату до комплексної терапії є безпечним, доцільним, патогенетично обгрунтованим та може розглядатися як важливий резерв забезпечення фармакологічної допомоги спортсменам з КМПХФП.
  Повний текст PDF - 804.917 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Клапчук В.
  • Безугла В.
  • Вінничук Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Клапчук В. В. Оцінка ефективності препарату кардонат при лікуванні кардіоміопатії, обумовленої хронічним фізичним перенапруженням у спортсменів / В. В. Клапчук, В. В. Безугла, Ю. Д. Вінничук // Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень. - 2018. - Т. 6, № 4. - С. 396–408. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSU_med_2018_6_4_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Клапчук Василь Васильович (1941–) (медичні науки)
  • Вінничук Юлія Дмитрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського