Наукова періодика України Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень


Лобода Т. О. 
Індивідуальна програма фізичної терапії пацієнта з важким гіпоксично-ішемічним ураженням центральної нервової системи після стану клінічної смерті (клінічний випадок) / Т. О. Лобода, К. М. Радич, О. О. Єжова // Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень. - 2018. - Т. 6, № 2. - С. 207–214. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSU_med_2018_6_2_5
Наведено клінічний випадок ефективного застосування програми фізичної терапії для хворого з тяжким гіпоксично-ішемічним ураженням центральної нервової системи після стану клінічної смерті за умов стаціонару психоневрологічного відділення дитячої обласної лікарні. Програму було розподілено на 3 етапи і спрямовано на максимальну корекцію стійких рухових і когнітивних порушень. Тривалість програми фізичної терапії - 4 тиж, тривалість кожного заняття, як правило, 3 - 4 год щоденно, відповідно до функціонального стану пацієнта. Ефективність програми оцінювалася комплексно: за змінами м'язового тонусу, рухливості суглобів, фізіологічних вигинів хребта, тактильної та больової чутливості, показників свідомості, психоемоційного стану; за відновленням контролю акту сечовипускання та дефекації; за покращанням когнітивних здібностей (мовлення та реакції на звернену до пацієнта мови, здатністю до малювання, читання, письма, лічби); за обсягом навичок самообслуговування. Використовувалися засоби: позиціювання, лонгетування, загальний, дренажний та постуральний масажі, дихальна гімнастика, апаратні засоби фізіотерапії, пасивні й активні вправи для зміцнення м'язів, тренування контролю стереотипних рухів, покращання їх координації, відновлення рівноваги у вертикальному стані та навичок самостійного сидіння, ходи. Активне використання залучених засобів фізіотерапії на фоні медикаментозного лікування надало змогу досягти максимального відновлення рухових і когнітивних порушень, уникнути тяжкої інвалідизації, соціалізувати пацієнта. Зазначено, що цей клінічний випадок ілюструє важливість і необхідність систематичного застосування засобів фізичної терапії для хворих з тяжкими порушеннями діяльності центральної нервової системи у закладах охорони здоров'я, що мають бути забезпечені фізіотерапевтами, ерготерапевтами.
  Повний текст PDF - 545.931 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Лобода Т.
  • Радич К.
  • Єжова О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Лобода Т. О. Індивідуальна програма фізичної терапії пацієнта з важким гіпоксично-ішемічним ураженням центральної нервової системи після стану клінічної смерті (клінічний випадок) / Т. О. Лобода, К. М. Радич, О. О. Єжова // Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень. - 2018. - Т. 6, № 2. - С. 207–214. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSU_med_2018_6_2_5.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського