Наукова періодика України Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень


Мудренко І. Г. 
Гендерний аспект стану когнітивних функцій та соціального функціонування в суїцидогенезі хворих на різні типи деменцій / І. Г. Мудренко // Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень. - 2018. - Т. 6, № 2. - С. 285–293. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSU_med_2018_6_2_15
Мета роботи - вивчення гендерних особливостей когнітивних функцій та рівня соціального функціонування у хворих високим суїцидальним ризиком (СР) за різних клінічних варіантів деменцій та формування диференційованих предикторів суїцидальної поведінки у даного контингенту хворих. Обстежено 105 пацієнтів з різними клінічними формами деменції (судинною, внаслідок хвороби Альцгеймера та змішаного типу). Використовувався клініко-анамнестичний метод (клінічне інтерв'ю, спостереження, збір скарг, анамнезу), психометричний (шкала MMSE, CDR, метод визначення ризику суїциду), метод статистичної обробки результатів. Висвітлено гендерні відмінності стану когнітивних функцій та соціального функціонування у хворих з високим СР за деменцій. На підставі аналізу статистичних даних сформовано диференційовані маркери високого СР у чоловіків і жінок окремо для кожного клінічного варіанту деменції. Встановлено, що у разі хвороби Альцгеймера інформативними ознаками СР у жінок є: нижчий загальний рівень соціального функціонування; порушення здатності до орієнтування; зокрема дезорієнтування в часі; більш виражений дефіцит мнестичних функцій, нездатність виконувати рахункові операції. У разі судинної деменції гендерними особливостями СР є: у жінок - наявність в клінічній картині більш вираженого когнітивного дефіциту (ДК = 8,568; МІ = 11,888) у порівнянні з чоловіками, за рахунок порушень здатності до орієнтування в часі (ДК = 1,35; МІ = 2,40) та просторі (ДК = 0,67; МІ = 0,94); здібностей до виконання рахункових операцій (ДК = 2,86; МІ = 6,42); виконання команд (ДК = 0,970; МІ = 1,198), зорово-просторові порушення (ДК = 1,62; МІ = 0,482). За змішаної деменції інформативними гендерними ознаками СР є наявність: у осіб жіночої статі дезорієнтування в місці (ДК = 1,029; МІ = 1,716); виражене порушення здатності до сприйняття та відтворення інформації (ДК = 0,657; МІ = 0,657) у порівнянні з чоловіками; у чоловіків незадовільний рівень здатності до самообслуговування (ДК = 0,750; МІ = 0,750).
  Повний текст PDF - 578.464 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Мудренко І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Мудренко І. Г. Гендерний аспект стану когнітивних функцій та соціального функціонування в суїцидогенезі хворих на різні типи деменцій / І. Г. Мудренко // Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень. - 2018. - Т. 6, № 2. - С. 285–293. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSU_med_2018_6_2_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мудренко Ірина Григорівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського