Наукова періодика України Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень


Hetmanska V. M. 
Amyloidosis of cardiovascular system / V. M. Hetmanska, I.-M. S. Zakorko, Y. V. Moskalenko, О. О. Diachenko, R. A. Moskalenko // Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень. - 2018. - Т. 6, № 1. - С. 1–9. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSU_med_2018_6_1_3
У більшості промислово розвинених країн з високим рівнем урбанізації перше місце серед причин захворюваності та смертності населення займають хвороби серцево-судинної системи. Щорічно у світі близько 9,4 млн. людей вмирає від серцево-судинних захворювань (ССЗ). Однією з причин розвитку ССЗ є амілоїдоз. Частота прояву його в популяції, за останніми даними, становить 1 на 50 тис. населення, відзначається тенденція до почастішання виявлення випадків захворювання. Мета роботи - проведення аналізу літератури для встановлення ролі різних білків в етіопатогенезі амілоїдозу серцево-судинної системи. Відкладення амілоїду в серці може мати різний анатомічний розподіл, включаючи передсердя, шлуночки, периваскулярні простори як листків серцевих клапанів, так і в деяких випадках - провідної системи серця. Амілоїдоз серця встановлюється або за допомогою позитивної кардіальної біопсії з наявністю амілоїдної інфільтрації, або у разі збільшення стінки ЛШ >> 12 мм, за відсутності артеріальної гіпертензії (АГ) або інших потенційних причин істинної гіпертрофії ЛШ з позитивною кардіальної біопсією. Серед амілоїдних білків, які впливають на серце, виділяються такі типи: AL-амілоїдоз (амілоїд легких ланцюгів), сімейний амілоїдоз (F), старечий системний амілоїдоз (SSA), ізольований атріальний амілоїдоз (IAA) і вторинний (AA) амілоїдоз. За останній час амілоїдоз серця вийшов з ряду рідкісних захворювань, це стало можливим завдяки різним методикам дослідження, в тому числі можливості дослідження гетерогенності білкового складу амілоїдних фібрил. Однак, з огляду на неспецифічність симптомів захворювання, малу настороженість серед лікарів щодо амілоїдозу і поліорганность ураження, системний амілоїдоз і амілоїдоз серця зокрема продовжує належати до захворювань, які важко діагностуються.
  Повний текст PDF - 506.326 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Hetmanska V.
  • Zakorko I.
  • Moskalenko Y.
  • Diachenko О.
  • Moskalenko R.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Hetmanska V. M. Amyloidosis of cardiovascular system / V. M. Hetmanska, I.-M. S. Zakorko, Y. V. Moskalenko, О. О. Diachenko, R. A. Moskalenko // Журнал клінічних та експериментальних медичних досліджень. - 2018. - Т. 6, № 1. - С. 1–9. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VSU_med_2018_6_1_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Москаленко Роман Андрійович (1981–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського